Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

TOGG’un yerli ve milli iddiası

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
2,569
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
30
Puanları
0

Sonuçta, TOGG’un yola çıktığında belirlediği “yeşil enerji” hedef ve iddiası, aracın tasarımında ve üretiminde yerine getiriliyor gözükse de, kullanım aşamasında çevreci anlayışa ters düşeceği anlaşılıyor.

Özetle, asıl atlanan konu burada. TOGG “yerli ve milli” iddiasını ne kadar yerine getiriyor, getirmiyor ayrı bir konu. Ama asıl bakılması gereken ve kritik olan hedef “enerji” olmalı.

Elektrikli araçlar yeni değil, 1900’lerde bile vardı. O zaman olmayan şey, bugünün enerji teknolojileriydi. Şimdi var ve ülkemizde elektrikli araç yatırımı yapılırken, hedefler arasında bu aracın enerji teknolojilerindeki gelişmeleri hesaba katarak, yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanması yer almalı ve harekete geçilmeliydi.

Son olarak TOGG için illa olumlu bir mesaj verelim dersek; salgın sonrası meydana gelen ortamda kapanan otomobil ve otobüs fabrikaları düşünülürse, belki otomotiv yan sanayii ve ekosistem için yeni bir kapı olabilir.

(Yazının içeriğine eşim Makine Yüksek Mühendisi, Enerji Yönetmeni Mustafa Nebil destek vermiştir)
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Üst