Web Analytics
TOGG’un yerli ve milli iddiası | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOGG’un yerli ve milli iddiası

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet ÖZCAN

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
251
Çözümler
3
Aldığı Beğeni
12

Sonuçta, TOGG’un yola çıktığında belirlediği “yeşil enerji” hedef ve iddiası, aracın tasarımında ve üretiminde yerine getiriliyor gözükse de, kullanım aşamasında çevreci anlayışa ters düşeceği anlaşılıyor.

Özetle, asıl atlanan konu burada. TOGG “yerli ve milli” iddiasını ne kadar yerine getiriyor, getirmiyor ayrı bir konu. Ama asıl bakılması gereken ve kritik olan hedef “enerji” olmalı.

Elektrikli araçlar yeni değil, 1900’lerde bile vardı. O zaman olmayan şey, bugünün enerji teknolojileriydi. Şimdi var ve ülkemizde elektrikli araç yatırımı yapılırken, hedefler arasında bu aracın enerji teknolojilerindeki gelişmeleri hesaba katarak, yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanması yer almalı ve harekete geçilmeliydi.

Son olarak TOGG için illa olumlu bir mesaj verelim dersek; salgın sonrası meydana gelen ortamda kapanan otomobil ve otobüs fabrikaları düşünülürse, belki otomotiv yan sanayii ve ekosistem için yeni bir kapı olabilir.

(Yazının içeriğine eşim Makine Yüksek Mühendisi, Enerji Yönetmeni Mustafa Nebil destek vermiştir)
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst