Web Analytics
TOGG’un batarya tedarikçisi Farasis, geliştirdiği yeni nesil pilden ödül aldı | TOGG Destek Forumu!

TOGG’un batarya tedarikçisi Farasis, geliştirdiği yeni nesil pilden ödül aldı

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

TOGG’un batarya tedarikçisi Farasis, geliştirdiği yeni nesil pilden ödül aldı​

Farasis, geliştirdiği 4ncü nesil lityum-ion pil hücresi adına, ABD Otomotiv Araştırma Konseyi (USCAR) tarafından takdir ödülüne sahip oldu. TOGG’un batarya tarafındaki tedariğini sağlayacak olan Çin menşeli batarya firması Farasis’in Kaliforniya’daki ekibi tarafından geliştirilen yeni nesil hücre, yüksek enerji yoğunluğuna ve düşük maliyet özeliklerine sahip.

Önemli Noktalar:

Farasis, otomotiv teknolojisi kritik Wh/L yüksek enerji yoğunluğunu aynı anda yakalarken, ABD Pil Konsorsiyumu (USABC) 2023 yılı Elektrikli Otomobil hücre maliyet hedefini karşılayabilen ilk firma oldu.
Farasis Elektrikli Otomobil programı tarafından sağlanan nihai hücreler, USABC içindeki Elektrikli Otomobil programlarının en yüksek enerji yoğunluğunu (Wh/L) gösterdi.


Bu nihai teslim edilebilir hücrelerin yüksek enerji yoğunluğu, düşük maliyetli özellikleri, aynı zamanda yeterli Döngü ömründen fazlasını sunarken, Farasis Elektrikli Otomobil programını USABC için büyük bir başarı öyküsü haline getirmeye yardımcı olacak.
Aynı hücreye entegre edilmiş ve iyi bir yaşam performansına sahip iki gelişmiş malzemenin fizibilitesinin Farasis gösterimi, gelecekteki pil teknolojileri için farklı bir yönde artan araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmeye de hizmet etti.
Farasis, pil hücrelerinde anot malzemelerinin bir parçası olarak yüksek enerjili Si-C kompozit kullanarak kabul edilebilir çevrim ömrü gösteren ilk tedarikçi oldu.
Ek olarak, Ni açısından zengin bir NMC katodunun Si içeren anot malzemeleriyle, Elektrikli Otomobil formatındaki pil hücrelerinde eşleştirilmesi değerli bir analitik kap oluşturuyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst