Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar?

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Puanları
0
Yaş
36
Yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar? Yerli Otomobile Devlet Ne Kadar Bütçe Ayırdı? bu soru vatandaşın fazlası ile merak ettiği konulardan biridir. Günlerdir beklenen yerli otomobilin 27 Aralık 2019' da prototipinin tanıtımı yapıldı. Katılımcıların ilgi ile incelediği yerli otomobil, birçok kişiden tam not alırken yüksek teknik özellikleri ile göz doldurdu. Yaklaşık 9 yıldır devam eden bu proje, yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar sorusunu da beraberinde getiriyor.

Yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar?​

Yerli Otomobile Devlet Ne Kadar Bütçe Ayırdı? Yerli otomobil hem teknik özellikleri açısından hem de tasarım açısından son teknoloji özelliklerine sahiptir. Araçta bulunan çeker versiyon 200 beygir gücüyle 4,8 saniye içerisinde 100 km/sa kadar hızlanırken, 400 beygir gücünde ise 7,6 saniyede hızlanabilecek. Araçta bulunma 300 menzilli 500 Menzil opsiyon seçeneğiyle kişiler konforlu bir yolculuk yapabilecek. 30 dakikada hızlı şarj özelliği sayesinde %80 batarya dolumu sağlanması da oldukça ön plana çıkıyor. Ayrıca araçta bulunan otonom sürüş sistemi sayesinde araç geldiğinden dur kalk yapabilecek ve yollarda oluşan sorunları önceden belirleyerek sürücü yönlendirebilecek. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra sürekli internete bağlı olması sayesinde yerli otomobil güncellemeleri internet üzerinden alabilecek. Ayrıca sürekli internete bağlı olması da yolla ilgili navigasyon desteği almasını da sağlayabilecek. Ayrıca yerli otomobilin fren sistemi de geri kazanımlı frenleme özelliğine sahip olacak. Ayrıca araç inişli çıkışlı Yolları öğleden belirleyerek sürücüye yola göre direksiyon tutuş desteği sağlayacak. Tüm bu son teknoloji teknik özellikler yerli otomobil TOGG için ayrılan bütçe ne kadar? sorusunun merak uyandırmasına neden oluyor. Yerli otomobil için Önümüzdeki 15 yıl yaklaşık 22 milyar dolarlık bir yatırım miktarı ayrıldı. Yerli Otomobile Devlet Ne Kadar Bütçe Ayırdı sorusuna cevabımız 22 Milyar Dolarlık bir rakamdır.

Yerli Otomobil Satışa Ne Zaman Çıkarılacak?​

Yerli otomobil TOGG için ayrılan bütçe ne kadar? sorusunun 22 milyar olduğunu öğrenen vatandaşlar yerli otomobilin ciddiyeti ve başarısının ne kadar büyük olduğunun farkına vardı. 27 Aralık 2019 yılından lansmanı yapılarak tanıtımı yapılan yerli otomobil Bursa'da oluşturulacak özel bir alanda üretime geçeceği bildirildi. Aracın 2021 yılında seri üretime geçirileceği belirtildi. Bunun yanı sıra 2022 yılının ikinci yarısında ise tamamen satışa çıkarılması planlanıyor. Satışa çıkarılacak olan ilk 100 adet yerli otomobil marka C-Suv modeli olacak. İlk olarak satışa sunulacak olan modeller C-Suv, Sedan ve sürpriz bir model olduğu belirtiliyor. Bu nedenle Sedan modelinin de önümüzdeki günlerde prototipinin satışa sunulması planlanıyor. Ancak Sedan modelinin prototipi yürüyen olmayacak. Yerli otomobilde 10 yıl içerisinde toplam 5 adet model üretimi yapılacak. Önümüzdeki yıllar içerisinde C-Suv ve Sedan modelleri yenilenerek son modelleri satışa çıkarılacak. Her yıl içerisinde toplam 175 bin yerli otomobil üretiminin yapılması planlanıyor. Yerli otomobil için devlet şimdiden 30 bin adet siparişte bulundu.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Üst