Web Analytics
Togg’dan Yangın ve Müdahale Eğitimi | TOGG Destek Forumu!

Togg’dan Yangın ve Müdahale Eğitimi

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35
Togg’dan Yangın ve Müdahale Eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinden Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) markasına ziyaret geldi. Togg uzmanları, elektrikli araç yangını ve kazalarında ilk müdahale konulu eğitim vererek Kocaeli Belediye itfaiyecilerine sunum yaptı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre Bilişim Vadisi’nde bulunan Togg’dan eğitim daveti geldi. Togg uzmanlarından gelen davete istinaden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi (KOBİTEM) ekipleri Togg’a ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette Togg’un alanında uzman yetkilileri tarafından dünyada elektrikli otomobillerin geçmişi anlatıldı. Elektrikli otomobillerde kullanılan teknoloji ve gelişmiş araç güvenlik sistemleri de itfaiye ekiplerine tanıtıldı.


Togg uzmanları, aracın sahip olduğu teknoloji ve kaza anında yapılması gereken durumlar hakkında eğitim verdi. KOBİTEM Birim Amiri ve eğitmenlerinin katıldığı ziyarette olası acil durumlarda neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Elektrikli araçlara yangın anında nasıl müdahale edileceği ve doğru müdahale teknikleri konusunda uygulamalı eğitim verildi. Togg uzmanlarınca verilen bu eğitimlerde elektrikli otomobillerin yangın durumunda nasıl söndürüleceği gösterildi. Togg uzmanları tarafından itfaiye çalışanlarına verilen bilgiler, elektrikli araç yangını ve kazalarında ilk müdahale konulu eğitimler açısından büyük önem taşıyor. Eğitimin ardından Kocaeli Belediyesi itfaiye eğitmenleri, yerli otomobil Togg’u daha yakından tanıma fırsatı elde etti. Togg aracının simülasyonunu deneme imkanı bulan personel elektrikli araçlara yangın anında nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğrendi.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst