Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg sahibi kim

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
Togg sahibi ve projeleri hakkında bilgi edinin. Aracın etkisi ve üretim tesisleri hakkında detaylı bilgi alın.
Togg nedir?

Togg, Türkiye’nin otomotiv markası olma hedefiyle yola çıkan bir proje olarak dikkat çekmektedir. Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobilini üretmeyi planlayan Togg, yerli ve milli değerlere sahip çıkmayı amaçlamaktadır. Togg, Türk Otomobil Girişim Grubu tarafından üretilmekte ve geliştirilmektedir. Bu grup, çeşitli Türk şirketlerinin ortak girişimiyle oluşturulmuş olup, Togg’un sahipleri arasında Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding gibi büyük şirketler bulunmaktadır.

Togg, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerli üretim ve teknoloji alanındaki atılımlarını desteklemeyi hedeflemektedir. Togg’un amacı, Türkiye’nin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak ve yerli otomobil sektöründe söz sahibi olmaktır. Bu nedenle, proje Türkiye’nin otomotiv sektöründe teknolojik ve ekonomik anlamda kalkınmasına önemli katkılar sunmayı planlamaktadır.

Özetle, Togg, Türkiye’nin yerli otomobil markası olma hedefiyle Türk şirketlerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir projedir. Togg, Türkiye’nin uluslararası alanda rekabet gücünü artırarak, otomotiv sektöründe milli ve yerli değerlere sahip çıkmayı amaçlamaktadır.
Togg sahibi kim?

Togg şu anda Türkiye’nin en büyük otomotiv projesidir ve bu devasa projenin sahipleri arasında birçok farklı kuruluş bulunmaktadır. Türkiye’nin önde gelen sanayi ve teknoloji firmalarından biri olan Türkiye Oto Fabrikaları Anonim Şirketi (TOGG), projenin en büyük sahibi olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, projenin diğer sahipleri arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), Türkiye Varlık Fonu gibi kuruluşlar da bulunmaktadır.

Bu güçlü ortaklık yapısı, Togg’un Türkiye’nin otomotiv sektöründe önemli bir oyuncu olmasını sağlamaktadır. Ayrıca, projenin sahipleri arasındaki iş birliği ve koordinasyon, Türkiye’nin otomotiv endüstrisini ve teknoloji sektörünü güçlendirmek için ciddi bir potansiyel sunmaktadır.

Bu açıdan bakıldığında, Togg sahipleri arasında yer alan kuruluşların stratejik vizyonu ve uzmanlığı, projenin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesine büyük katkı sağlamaktadır. Togg’un sahipleri, Türkiye’nin yerli otomobil projesinin uluslararası alanda rekabetçi bir güce dönüşmesi için gerekli olan kaynakları ve uzmanlığı bir araya getirmiştir.

Sonuç olarak, Togg‘un sahipleri arasında yer alan kuruluşlar, Türkiye’nin yenilikçi ve sürdürülebilir bir otomotiv endüstrisine sahip olmasını sağlayacak bir vizyon ve deneyime sahiptir. Bu güçlü ortaklık yapısı, Togg’un Türkiye’nin otomotiv sektöründe lider bir konuma yükselmesine olanak sağlayacaktır.
Togg projesi nasıl gelişti?

Togg projesi, Türkiye’nin yerli otomobil markası olan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) kuruluşu ile başlamıştır. Projeyi geliştiren ve sahibi olan TOGG şirketi, Türkiye’nin önde gelen sanayi ve teknoloji şirketleri ile bir araya gelerek bu önemli adımı atmıştır.

TOGG projesi, 2018 yılında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile duyurulmuş ve hızla gelişme göstermiştir. Proje kapsamında Türkiye’nin ilk yerli elektrikli SUV modelinin üretimi planlanmıştır.

Projenin gelişimi sürecinde yerli ve milli teknoloji kullanımı, sürdürülebilir üretim teknikleri ve yenilikçi tasarım anlayışı ön planda tutulmuştur. TOGG’un sahibi olması, proje gelişiminde ulusal ve uluslararası alanda büyük bir ilgi ve destek görmesini sağlamıştır.

TOGG’un proje gelişimi sürecinde sadece araç üretimi değil, aynı zamanda akıllı mobilite çözümleri ve dijital teknolojiler de geliştirilerek otomotiv sektöründe devrim yaratacak bir vizyon ortaya konmuştur. Bu sayede TOGG’un sadece bir otomobil markası olmaktan öte, teknoloji ve inovasyon odaklı bir global oyuncu olma hedefi belirlenmiştir.
Togg’un hedefleri neler?

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil girişimi olarak önemli bir projedir. Şirketin gelecekteki hedefleri oldukça iddialıdır. Togg’un hedefleri arasında, öncelikle Türkiye’nin otomotiv sektöründe küresel anlamda rekabet edebilen bir marka olmak bulunmaktadır. Ayrıca Togg, sıfır emisyonlu elektrikli araçlar üreterek çevre dostu bir marka olma hedefini de taşımaktadır.

Bunun yanı sıra, Togg’un hedefleri arasında yüksek teknoloji ve inovasyon odaklı üretim süreçleriyle uluslararası pazarda başarılı bir konum elde etmek bulunmaktadır. Şirketin global anlamda tanınan bir marka haline gelmesi ve Türkiye’nin otomobil endüstrisine katkı sağlaması da Togg’un önemli hedeflerindendir.

Bu hedefler doğrultusunda, Togg’un AR-GE faaliyetlerine büyük yatırımlar yaparak ileri teknolojiye sahip araçlar geliştirmesi ve uluslararası standartlarda üretim tesisleri kurması beklenmektedir. Togg, aynı zamanda sıfır emisyonlu elektrikli araçlarla Türkiye’nin otomobil sektöründe ve enerji politikalarında yenilikçi bir öncü olmayı hedeflemektedir.

Togg’un bu hedefleri, Türkiye’nin otomobil endüstrisinde küresel anlamda rekabet edebilen, çevreci ve yüksek teknolojiye sahip bir marka olarak kendini konumlandırma amacını taşımaktadır.
Togg’un etkisi ne olacak?

Togg projesinin hayata geçmesiyle otomotiv sektöründe büyük bir değişim yaşanması beklenmektedir. Türkiye’nin yerli otomobil markası olacak olan Togg‘un, üretim tesisleri ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. Yerli ve milli bir marka olması sebebiyle, Togg‘un etkisi sadece ekonomik olarak değil, aynı zamanda ulusal gururumuzu da artıracaktır.

Bununla birlikte, Togg‘un etkisi sadece ülke içi ile sınırlı kalmayacak, uluslararası alanda da büyük yankı uyandırması beklenmektedir. Yerli otomobil markası olarak global pazarda yer edinmesi durumunda, Türkiye’nin otomotiv endüstrisi dünya genelinde daha fazla tanınacaktır.

Togg‘un sahip olacağı teknolojik altyapı ve yenilikçi üretim süreçleri, otomotiv sektöründe bir dönüşüm başlatacak ve bu da diğer markaları da yenilikçi ve rekabetçi olmaya zorlayacaktır.

Ayrıca, Togg‘un üretim sürecinde kullanılacak çevreci teknolojilerle, otomotiv sektörünün çevreye olan olumsuz etkileri azaltılacak ve sürdürülebilir bir endüstriyel üretim modeli oluşturulacaktır.
Togg’un araç modelleri neler?

Türkiye’nin yerli otomobili olarak üretilen Togg’un, şu an için sadece bir modeli bulunmaktadır. Togg’un şu an için üretilen modeli C-SUV olarak adlandırılmaktadır. Şirketin ilerleyen dönemlerde farklı segmentlerde yeni modeller üreteceği ve bu modellerin elektrikli ve otonom özelliklere sahip olacağı belirtilmektedir.

Bu araç modellerinin tamamen yerli ve milli bir şekilde üretileceği ve Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerini daha da güçlendireceği belirtilmektedir. Togg’un hedefi, sadece elektrikli araçlar değil, aynı zamanda dünya çapında rekabet edebilecek kalitede ve teknolojide araçlar üretmektir.

Şirketin, farklı segmentlerde ve farklı özelliklerde yeni araç modelleri üretme hedefi, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki rekabet gücünü de artıracaktır. Togg’un araç modelleri, sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de ilgiyle karşılanarak markanın küresel anlamda başarılı bir otomotiv şirketi olmasını sağlayacaktır.

Bu nedenle, Togg’un önümüzdeki yıllarda farklı araç modelleriyle otomotiv pazarında etkili bir oyuncu haline gelmesi beklenmektedir. Şirketin daha fazla elektrikli ve otonom araç modeli üretmesiyle, sürdürülebilir bir ulaşım vizyonuna katkı sağlayacaktır.
Togg’un üretim tesisleri nerede?

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil markası olma özelliği taşıyan bir proje olarak hayata geçirilmiştir. Peki bu yerli otomobiller nerede üretilecek? İlk olarak Togg’un üretim tesisleri, Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulacaktır. 2021 yılında yapımına başlanan tesis, 2022 yılında tamamlanarak üretime geçecektir.

Togg’un üretim tesisleri, yaklaşık 1.2 milyon metrekarelik bir alana kurulacak ve yıllık 175 bin adet araç üretme kapasitesine sahip olacaktır. Ayrıca, tesisin açılmasıyla birlikte 4 bin kişiye istihdam olanağı sağlanması hedeflenmektedir. Yerli otomobil üretiminin Bursa’da gerçekleşecek olması, bölgenin ekonomisine de olumlu katkı sağlayacaktır.

Bununla birlikte, Togg’un üretim tesisleri için sadece Bursa’da değil, başka illerde de yatırım yapılması planlanmaktadır. Togg’un farklı şehirlerdeki fabrikaları ile Türkiye’nin dört bir yanına otomobil üretimi yayılacak ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaktır.

Türkiye’nin yerli otomobil markası olma yolunda önemli adımlar atan Togg’un üretim tesisleri, ülke ekonomisine ciddi bir ivme kazandıracak ve teknoloji üretimine de büyük katkı sağlayacaktır. Tesislerin tam kapasiteyle çalışmaya başlamasıyla birlikte, Togg’un üretim sayıları ve model çeşitliliği de artarak otomobil sektöründe önemli bir konuma gelmesi beklenmektedir.
Sık Sorulan Sorular

Togg sahibi kimdir?

Togg, Türkiye’nin yerli otonom ve elektrikli otomobil üreticisidir. Türkiye’nin otomotiv markası olarak bilinmektedir.

Togg hangi şirketlere aittir?

Togg, Türkiye’nin önde gelen sanayi ve teknoloji şirketleri olan BMC, Kök Group, Turkcell, Zorlu Holding ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına aittir.

Togg’un fabrikası nerede bulunmaktadır?

Togg’un üretim tesisleri Gemlik, Bursa’da kurulmuştur.

Togg’un ilk modeli hangi araçtır?

Togg’un ilk modeli C-SUV olacak. Yani 5 kişilik, iki motor seçeneği bulunan bir araç olacak.

Togg ne zaman üretime başlayacak?

Togg’un seri üretime geçmesi için hedeflenen tarih 2022 yılıdır.

Togg’un özellikleri nelerdir?

Togg, yüksek otonom sürüş teknolojisi, geniş iç hacim, hızlı şarj olabilen uzun menzil gibi özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Togg’un hedefleri nelerdir?

Togg, elektrikli otomobil teknolojisini yerli üretimle Türkiye’ye kazandırmak, uluslararası pazarda rekabetçi bir marka olmak gibi hedeflere sahiptir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler