Web Analytics
TOGG Sahibi Kim? | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOGG Sahibi Kim?

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

TOGGTR

Üye
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
20
Aldığı Beğeni
4

TOGG Sahibi Kim?

TOGG sahibi kim sorusu pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Türkiye'nin yerli otomobilini üretmek amacıyla kurulmuş bir girişimdir. Bu proje, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından bir araya gelerek oluşturdukları bir konsorsiyum tarafından yürütülmektedir.

TOGG'un hissedarları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Anadolu Grubu, BMC, Kok Group, Turkcell ve Zorlu Holding gibi büyük şirketler yer almaktadır. Bu şirketlerin ortaklığı ile TOGG'un yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olduğu ve araçların tamamen Türkiye'de üretileceği belirtilmektedir. TOGG, Türkiye'nin yerli otomobil projesini hayata geçirmek için kurulan bir şirket olup, araba sahibi olarak henüz pazara sunulmamış olan otomobillerin kendi şirketi bünyesinde olacağı düşünülmektedir.

TOGG Araba Markasının Arkasındaki Ekip

TOGG sahibi kim diye sorulduğunda tek bir kişi aramak mantıksız olacaktır. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) projesinde yer alan ekip, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından bir araya gelerek oluşturdukları bir konsorsiyumdur. Proje, yerli otomobil üretimi hedefiyle yola çıkan ve Türkiye'nin ilk yerli otomobilini tasarlayan ve üreten bir ekip tarafından yürütülmektedir. Bu ekip, dünya otomotiv sektöründe tecrübe sahibi olan Türk mühendislerden oluşmaktadır. Proje kapsamında otomobilin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması için farklı alanlarda uzman kişiler çalışmaktadır. Projenin finansmanı ve yönetimi ise TOGG Yönetim Kurulu tarafından yapılmaktadır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Moderator TOGG Genel 0 32
Moderator TOGG Genel 0 35
Moderator TOGG Genel 0 40
Moderator TOGG Genel 0 39
Moderator TOGG Genel 0 31

Benzer konular

Son Mesajlar

Üst