Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg'un fabrikası nerede

Mert

Moderatör
Aldığı Beğeni
8
Togg fabrikası hakkında merak ettiğiniz her şey! Konumu, üretim araçları, avantajları ve ziyaret imkanı hakkında detaylı bilgi.
Togg fabrikası nasıl bir yer?

Togg Fabrikası Nasıl Bir Yer?

Togg Fabrikası Nasıl Bir Yer?

Togg fabrikası, Türkiye’nin otomobil markası olan Togg’un üretim tesisidir. Bu fabrika, teknolojiye dayalı modern bir yapıya sahip olup, çalışanlara ve ziyaretçilere konforlu bir ortam sunmaktadır. Fabrikanın bulunduğu bölge, yeşilliklerle çevrili, temiz ve düzenli bir alana kurulmuştur.

Burada çalışanlar, ergonomik ve modern tasarlanmış ofislerde verimli bir şekilde çalışma imkanına sahiptirler. Aynı zamanda fabrikanın çevresi, spor alanları ve dinlenme alanları ile donatılmış, çalışanlara kaliteli bir yaşam ortamı sunulmaktadır.

Fabrika binası, çevre dostu malzemelerle inşa edilmiş olup, sürdürülebilir bir üretim hedeflenerek tasarlanmıştır. Aynı zamanda tesis, geniş bir alana sahip olup, üretim bantları, depolar ve lojistik merkezleri ile donatılmıştır.

Genel olarak Togg fabrikası, çağdaş ve verimli bir çalışma ortamına sahip olup, çalışan memnuniyetini ön planda tutan bir yapıya sahiptir.
Togg fabrikası ne zaman kuruldu?

Togg Fabrikası, Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobilinin üretildiği bir tesis olarak 2018 yılında kurulmaya karar verildi. Bu kararın ardından 2020 yılında Türkiye’nin Bursa şehrinde Togg fabrikası için temel atma töreni gerçekleştirildi. Fabrikanın inşaatı 2021 yılında tamamlanarak üretime başlamıştır.

Yani, Togg fabrikası 2018 yılında kurulmaya karar verilmesine rağmen, inşaatın tamamlanması ve üretime başlaması açısından 2021 yılı önemli bir dönem olmuştur. Bu süre zarfında fabrikanın inşaatı için gerekli altyapı çalışmaları yapılmış ve modern teknolojiyle donatılmış bir üretim tesisi olarak hayata geçirilmiştir.

Hem çevreye duyarlı hem de yüksek teknoloji ile donatılmış bir tesis olarak Togg fabrikası, Türkiye’nin otomotiv endüstrisinde önemli bir kilometre taşı olmuştur. Bu tesisin kurulmasıyla birlikte Türkiye’nin otomobil üretiminde yüksek teknolojiye sahip ve çevreye duyarlı modellerin üretim yapan bir ülke konumuna gelmesi hedeflenmektedir.

Togg fabrikasının kuruluşuyla birlikte Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki tarihî bir dönem yaşanmıştır. Türkiye’nin kendi markası ve teknolojisiyle donatılmış elektrikli otomobillerinin üretileceği Togg fabrikası, ülke ekonomisi ve istihdamı açısından da önemli bir rol oynamaktadır.
Togg fabrikasında hangi araçlar üretiliyor?

Togg Fabrikası: Hangi Araçlar Üretiliyor?

Togg Fabrikası: Hangi Araçlar Üretiliyor?

Togg fabrikası, Türkiye’nin otomotiv sektöründe büyük bir dönüşüm yaratmaya hazırlanıyor. Yerli ve milli üretim anlayışıyla kurulan fabrikada, sürdürülebilir teknolojiye dayalı çevre dostu araçlar üretiliyor. Togg fabrikasında üretilen araçlar, günümüzün yüksek teknolojiye sahip elektrikli ve otonom araçlarıdır.

Fabrika, yüksek performanslı batarya teknolojisi, uzun menzilli sürüş imkanı ve çevreci yaklaşımıyla dikkat çeken araçlar üzerine odaklanıyor. Hem bireysel kullanıcılar hem de ticari işletmeler için farklı ihtiyaçları karşılamak üzere çeşitli modellerin üretimi gerçekleştirilmektedir. Togg fabrikasında üretilen araçlar, uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Özellikle şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda güvenli, konforlu ve çevreci bir alternatif sunmayı hedefleyen Togg, fabrikasında ürettiği araçlarla bu hedefe katkıda bulunmayı amaçlıyor. Elektrikli motor teknolojisine dayalı olarak geliştirilen modeller, sıfır emisyon ve sessiz sürüş deneyimi sunmaktadır. Ayrıca otonom sürüş özellikleriyle de dikkat çeken Togg araçları, ileri güvenlik sistemleriyle donatılmaktadır.

Fabrika, yerli otomotiv markası Togg’un gelecek nesil araçlarını üreterek Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki yerini güçlendirmeyi hedefliyor. Togg fabrikasında üretilen araçlar, yerlilik oranı ve teknolojik özellikleriyle ulusal ve uluslararası pazarda iddialı bir konuma sahiptir. Togg markasının fabrikasında üretilen araçlar, otomotiv endüstrisinde dönüşümün simgesi olmaya adaydır.
Togg fabrikasının konumu nasıl belirlendi?

Togg Fabrikasının Konumu Nasıl Belirlendi?

Togg Fabrikasının Konumu Nasıl Belirlendi?

Togg fabrikasının konumu belirlenirken birçok farklı faktör dikkate alındı. Öncelikle fabrikanın etrafındaki altyapı ve ulaşım imkanları göz önüne alındı. Fabrikanın bulunduğu bölgenin lojistik açıdan avantajlı olması tercih sebeplerinden biriydi. Aynı zamanda, fabrikanın bulunduğu şehrin otomotiv sektöründeki gelişmişliği de konumun belirlenmesinde etkili oldu.

Ayrıca, fabrikanın çevresinde yer alan tedarikçi firmaların bulunabilirliği ve iş gücü piyasasının durumu da belirleyici faktörlerdi. Togg fabrikasının konumu, üretimin verimliliğini artırmak ve maliyetleri minimize etmek amacıyla dikkatlice belirlendi.

Bununla birlikte, çevresel faktörler de konumun belirlenmesinde etkili oldu. Fabrikanın çevresindeki doğal yaşam alanlarının korunması ve çevreye duyarlı bir üretim anlayışına uygun bir konum seçilmesi önem taşıdı.
Konum FaktörleriEtkileri
Lojistik Avantajlar Ulaşım maliyetlerini azaltır, üretim süreçlerini hızlandırır.
Tedarikçi Firmalar Hammadde teminini kolaylaştırır, üretim maliyetlerini düşürür.
İş Gücü Piyasası Nitelikli eleman teminini kolaylaştırır, iş gücü maliyetlerini optimize eder.
Doğal Koruma Alanları çevreye duyarlı bir üretim anlayışını destekler.

Her bir faktörün dikkatlice değerlendirilmesi sonucunda Togg fabrikasının konumu belirlendi ve bu faktörlerin tamamının bir arada ele alındığı bir konum seçildi.
Togg fabrikası hangi avantajlara sahip?

Togg Fabrikası Hangi Avantajlara Sahip?

Togg Fabrikası Hangi Avantajlara Sahip?

Togg fabrikası, Türkiye’nin yerli otomobil markası olan Togg’un üretim tesisidir. Bu fabrika, birçok avantaja sahiptir. Öncelikle fabrikanın kurulduğu Bursa, Türkiye’nin otomotiv endüstrisi için önemli bir merkezdir. Bölgenin altyapısı, lojistik imkanları ve işgücü potansiyeli, Togg fabrikası için büyük bir avantaj oluşturuyor.

Bunun yanı sıra fabrikanın kuruluş aşamasında kullanılan teknolojik altyapı da büyük bir avantaj sağlıyor. Togg fabrikası, son teknoloji üretim ekipmanları ve robotik sistemler ile donatılmıştır. Bu sayede yüksek kaliteli üretim ve verimlilik sağlanmaktadır.

Ayrıca fabrikanın konumu da avantajlıdır. Bursa’da bulunan Togg fabrikası, tedarikçi firmalara yakın bir konumda kurulmuştur. Bu da hammadde teminini kolaylaştırarak üretim maliyetlerini düşürmektedir. Aynı zamanda, fabrikanın ihracat potansiyelini artırmaktadır.

Bu avantajlar sayesinde Togg fabrikası, yerli otomobil üretiminde rekabetçi bir konuma sahip olmaktadır. Togg, uluslararası pazarda kendine sağlam bir yer edinmek için bu avantajları kullanmaktadır.
Togg fabrikasının çevresinde neler var?

Togg fabrikasının çevresinde neler var?

Togg fabrikası, Bursa’da Gemlik ilçesinde kurulacak. Fabrikanın çevresinde, sanayi tesisleri, lojistik merkezler ve altyapı tesisleri bulunacak. Ayrıca fabrikanın yakınında üniversiteler, araştırma merkezleri ve teknoloji firmaları da bulunmaktadır.

çevrede ayrıca, konaklama tesisleri, restoranlar, kafeler ve alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Bu sayede fabrikayı ziyaret eden çalışanlar ve misafirlerin ihtiyaçlarına kolayca cevap verilebilmektedir. Ayrıca, yakın çevrede kültürel etkinliklerin yapıldığı mekanlar da bulunmaktadır.

Fabrikanın çevresinde ayrıca, yeşil alanlar, spor tesisleri ve rekreasyon alanları da bulunmaktadır. Bu sayede fabrikada çalışanların ve ziyaretçilerin sosyal aktivitelerini yapabilecekleri alanlar bulunmaktadır. Ayrıca, çevredeki doğal güzellikler de fabrikanın etrafında bulunmaktadır.
KonumYakınlardaki Tesisler
Sanayi Tesisleri Lojistik Merkezler
Üniversiteler Araştırma Merkezleri
Teknoloji Firmaları Kültürel Etkinlik Mekanları[*]Konaklama Tesisleri[*]Restoranlar[*]Kafeler[*]Alışveriş Merkezleri
Togg fabrikasını ziyaret etmek mümkün mü?

Togg fabrikasını ziyaret etmek kesinlikle mümkün. Türkiye’nin otomobil markası TOGG’un kuruluş aşaması oldukça ilgi çekici. Ülkemizde ilk kez yerli bir otomobil markası kuruluyor olması, fabrika aşamalarını merak edenleri cezbetmeye yetiyor. ToGG fabrikası, Türkiye’nin Bursa şehrinde inşa ediliyor. Bu nedenle fabrikayı ziyaret etmek isteyenler için oldukça uygun bir konumda bulunuyor. Fabrikanın inşaat aşamalarını görmek ve yerli otomobil üretim sürecini yakından takip etmek isteyenler için ziyaret imkanı bulunuyor.

TOGG fabrikasını ziyaret etmek isteyenler için fabrika turları düzenlenmektedir. Bu tur kapsamında ziyaretçilere fabrikanın her bölümü ayrıntılı olarak gezdirilmekte ve üretim süreci hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca ziyaretçilere yerli otomobilin tasarım aşamaları, üretim hattı ve montaj aşamaları hakkında detaylı bilgiler sunulmaktadır.

TOGG fabrikasını ziyaret etmek isteyenlerin, fabrika turu rezervasyonu yapmaları gerekmektedir. Ayrıca ziyaretçilerin fabrika içerisinde fotoğraf ve video çekimi yapması da mümkündür. Fabrika turu sırasında ziyaretçilere fabrika içinde bulunan kafe ve dinlenme alanlarını da kullanma imkanı sunulmaktadır. Böylelikle ziyaretçiler, hem yerli otomobil üretim sürecini yakından görebilir hem de keyifli bir gün geçirebilirler.
Sık Sorulan Sorular

Togg’nun fabrikası nerede?

Togg fabrikası Gemlik, Bursa’da bulunmaktadır.

Kaç tane fabrika inşa edilecek?

Togg’un Gemlik, Bursa’da kuracağı fabrika ile birlikte toplamda 4 adet fabrika inşa edilmesi planlanmaktadır.

Togg ne zaman seri üretime geçecek?

Togg, 2022 yılında seri üretime geçmeyi planlamaktadır.

Yerli otomobil projesi ne zaman başladı?

Yerli otomobil projesi, 2017 yılında başlamıştır.

Togg’un enerji tüketimi hakkında bilgi verir misiniz?

Togg, tamamen elektrikli olacak şekilde tasarlandığı için enerji tüketimi oldukça düşüktür. Ayrıca, fabrika atıklarının geri dönüşümü konusunda da önemli adımlar atılmaktadır.

Togg’un üreteceği araç modelleri nelerdir?

Togg, ilk etapta C-SUV, B-SUV ve Hibrit modelleri üretecektir.

Togg’un fabrikasının kapasitesi nedir?

Togg fabrikasının yıllık kapasitesi 175.000 araç olacaktır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler