Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg üretim fabrikası nerede

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
Togg üretim fabrikası hangi şehirde?

Togg üretim fabrikası, Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Sakarya şehrinde kurulmaktadır. Sakarya, Türkiye’nin önemli sanayi bölgelerinden biri olarak kabul edilmektedir ve bu nedenle Togg fabrikasının burada kurulması oldukça stratejik bir tercih olarak nitelendirilmektedir.

Sakarya, lojistik avantajları ve nitelikli işgücü potansiyeli sayesinde Togg’un tercih ettiği bir konum olmuştur. Ayrıca şehrin sanayi altyapısı ve tedarik zinciri de Togg’un üretim sürecine büyük katkı sağlamaktadır.

Bununla birlikte, Sakarya’nın doğal güzellikleri ve yaşam kalitesinin yüksek olması da Togg çalışanları için önemli bir avantaj sunmaktadır. Fabrikanın bulunduğu şehrin bu avantajlarının, Togg’un rekabet gücünü artırdığı ve çalışan memnuniyetini sağladığı da göz önünde bulundurulmaktadır.

Genel olarak, Togg üretim fabrikasının Sakarya’da kurulması, hem stratejik konumu hem de şehrin sunduğu avantajlar açısından oldukça uygun bir seçim olarak değerlendirilmektedir.
Togg üretim fabrikasının adresi nedir?

Togg üretim fabrikası’nın adresi, Türkiye’nin Bursa şehrinde bulunmaktadır.

Bursa, ülkemizin otomotiv sektöründe önemli bir yere sahip olan şehirlerinden biridir ve Togg fabrikası da burada kurulmuştur.

Bursa’nın sanayi altyapısı, lojistik avantajları ve nitelikli işgücü potansiyeli, Togg’un fabrika kurulumu için tercih sebebi olmuştur.

Bu sebeplerle Togg fabrikası, Bursa şehrinin Görükle bölgesinde yer almaktadır.
Togg üretim fabrikası nasıl kuruldu?

Togg üretim fabrikası, 2018 yılında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatıyla Türkiye’nin yerli otomobil üretimini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Fabrikanın kuruluşu için 20 milyar Türk Lirasılık bir yatırım yapılmıştır. Bu yatırımın büyük bir kısmı Türkiye Varlık Fonu tarafından sağlanmıştır. Fabrikanın kuruluş süreci oldukça detaylı bir şekilde planlanmış ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarıyla işbirliği yapılmıştır.

Fabrikanın kurulmasının ardından, Togg tarafından üretilen yerli otomobil prototipi tanıtılmış ve büyük ilgi görmüştür. Bu tanıtım sonrasında, fabrikanın üretim aşamasının hızla tamamlanması için çalışmalara hız verilmiştir. Fabrikanın kuruluş süreci, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerli ve milli üretim hedeflerine büyük katkı sağlamıştır.

Özellikle yerli otomobilin tasarımı ve üretimi için büyük bir ekip oluşturulmuş, uluslararası alanda da tanınan tasarımcı ve mühendisler bu projeye dahil edilmiştir. Bu sayede, Togg üretim fabrikası Türkiye’nin uluslararası alanda rekabet edebilecek kalitede bir otomobil üretimine imkan sağlayacak kapasite ve teknik bilgiye sahip olarak kurulmuştur.

Genel olarak, Togg üretim fabrikasının kuruluş süreci, Türkiye’nin yerli ve milli üretim hamlelerinden biri olarak gösterilmekte ve ülke ekonomisine büyük bir ivme kazandırmıştır.
Togg üretim fabrikasının kapasitesi ne kadar?

Togg üretim fabrikasının kapasitesi ne kadar?

Türkiye’nin yerli otomobili olarak bilinen Togg’un üretim fabrikasının kapasitesi oldukça büyüktür. Fabrika kurulduğu günden itibaren yıllık 175 bin araç üretme kapasitesine sahiptir. Bu rakam, Türkiye’nin otomotiv üretimi açısından büyük bir atılımdır. Togg’un hedefi, 2030 yılına kadar yıllık 1.5 milyon araç üretmektir. Bu hedef doğrultusunda fabrika kapasitesi sürekli olarak artırılacaktır.

Üstelik Togg’un yeni fabrikası sadece elektrikli araç üretimine odaklanacak. Bu da Türkiye’nin elektrikli araç üretimi kapasitesini artırarak, uluslararası alanda rekabet edebilir hale gelmesine yardımcı olacaktır. Yani sadece kapasite miktarı değil, üretim kalitesi ve teknolojik altyapı da oldukça önemlidir.

Öte yandan, Togg’un fabrikasının Manisa’da kurulacağı bilinmektedir. Manisa, fabrikanın hızlı bir şekilde faaliyete geçmesi ve büyümesi için uygun bir coğrafi konuma sahiptir. Ayrıca burada bulunan lojistik avantajlar sayesinde üretim ve dağıtım faaliyetleri daha kolay bir şekilde yürütülebilecektir.

Yani Togg’un üretim fabrikasının kapasitesi sadece bir rakamdan ibaret değildir. Bu kapasite, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerini güçlendirmek ve uluslararası alanda rekabet edebilir hale gelmek için oldukça önemli bir adımdır.
Togg üretim fabrikası çalışanları ve işleyişi

Togg üretim fabrikasının çalışma prensiplerine ve işleyişine dair merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Togg fabrikasında çalışanların sayısı, iş güvenliği önlemleri, çalışma saatleri, maaş ve sosyal haklar gibi konular hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Öncelikle Togg üretim fabrikasında çalışan personel sayısı oldukça yüksektir. Fabrikanın kurulmasıyla birlikte binlerce kişiye istihdam olanağı sağlanmıştır. Bu da bölge ekonomisine olumlu şekilde yansımıştır.

Togg fabrikasında çalışanlar için iş güvenliği oldukça önemlidir. Fabrikada iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli tüm önlemler alınmıştır. çalışanların güvenliği her şeyin üzerindedir.

Ayrıca Togg fabrikasında çalışma saatleri düzenli bir şekilde planlanmıştır. çalışanlara haftalık izinler verilirken, fazla mesai gibi durumlarda da gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Maaş ve sosyal haklar konusunda da fabrika çalışanlarının ihtiyaçları gözetilerek adil bir şekilde düzenlenmiştir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler