Web Analytics
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'tan Togg açıklaması: Rakiplerine göre çok ucuz olacak | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'tan Togg açıklaması: Rakiplerine göre çok ucuz olacak

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet ÖZCAN

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
252
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
17

29 Ekim'de fabrikası açılacak olan Togg'un fiyatıyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalarda bulundu. Togg'dan yapılan açıklamada ise 6 adet yüksek hızlı ilk şarj cihazlarının Bolu'da kurulduğunu duyurdu.​

1666977309224.png
2023'ün ilk aylarında yollarda olması hedeflenen Togg için geri sayım sürüyor. Togg'un C-Suv modeli için 29 Ekim'de seri üretim başlayacak.

Araçla ilgili bir yandan da sürüş ve deneyim testleriyle birlikte istasyon kurulumları da devam ediyor. İlk şarj istasyonları İstanbul ve Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası olan Bolu’da dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri altı cihaz ve 12 soketle tüm elektrikli araç kullanıcılarına hizmet vermeye başlayacak.

Togg'la ilgili en çok merak edilen konulardan biri olan fiyatıyla ilgili A Para yayınında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Rakiplerine göre çok ucuz olacak. Daha az bakım masrafı olacak" dedi.

29 Ekim'de seri üretime başlanacağını belirten Varank, "Yıl sonuna kadar üretilen araçlar teste gidecek. TOGG fabrikası 2025 yılında tam kapasite çalışmaya başlayacak" diye konuştu.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Mesajlar

Üst