Web Analytics
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mahmut Asmalı : Togg Yorumu | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mahmut Asmalı : Togg Yorumu

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Bursa’nın İhracat Rekoru

Toplantıda söz alan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, kentin Türkiye’de en büyük ikinci ihracatçı olduğunu söyledi. “Bursa bugün tek başına 121 ülkeden fazla ihracat yapıyor. İhracatta 4 dolarlık kilogram başına birim değerine ulaşan ve 8 milyar dolarlık dış ticaret fazlası veren kentimiz, tüm Türkiye'ye ilham kaynağı oluyor” diyen Burkay, toplantıda açıklamalar yaptı. Toplantıya ayrıca meclis üyeleri ve konsey başkanları da katıldı.Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mahmut Asmalı : Togg Yorumu

Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) hakkında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak iş dünyasının önde gelen isimleri de TOGG hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bunlar arasında yer alan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği toplantıda konuştu. İş dünyasıyla bir araya gelen Asmalı, TOGG ve üretim tesisi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

"Bursa’nın Hak Ettiği Bir Yatırım"


Bilindiği üzere 2023 yılında yollarda olması beklenen TOGG üretimi için Bursa’nın Gemlik ilçesinde tesis kuruldu. Bursa’nın ülke ihracatında önemli bir yeri olduğunu savunan Mahmut Asmalı, “BTSO'nun projeleri, 8 milyar dolarlık dış ticaret fazlası veren Bursa'nın katma değerli ihracatına katkı sağlıyor. Bursa'da hazırlanan güçlü altyapı, Türkiye'nin otomobili TOGG'un üretimi için Gemlik'in tercih edilmesini sağlamış.” dedi. Bursa’nın kesinlikle TOGG yatırımını hak ettiğini hatırlatan MÜSİAD Başkanı, 11 bin üyeye sahip olduklarını ve yüksek potansiyel taşıdıklarını söyledi. Üyelerin 4 bini 30 yaş altı genç insanlardan oluştuğuna dikkat çeken Asmalı yurt içi ve yurt dışı çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Yurt dışında 71 ülkede 84 irtibat noktasında olan, 60 bin şirket sahibiyle 1 milyon 800 bin istihdam oluşturan en önemli sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. MÜSİAD olarak, kalbi, yüreği bu vatan için çarpan, bu memlekete hizmet etmek isteyen herkese kapımız ve gönlümüz açık.”

 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
LORD01 TOGG Haberleri 0 139

Benzer konular

Son Mesajlar

Üst