Web Analytics
Yerli araba iç dizaynı hakkında bilgi | TOGG Destek Forumu!

Yerli araba iç dizaynı hakkında bilgi

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Yerli araba iç dizaynı hakkında bilgi​

Yerli araba TOGG bünyesinde elektrik enerjisine dayalı bir sistemle tasarlanmıştır. akar yakıtın az kullanılması ve çevre kirliliğinin önlenmesi adına da önemli bir adım olan bu tasarım, dünyada ilk olarak kullanılacak teknolojileri de kapsamaktadır. En büyük özelliği ise elektrik ile çalışabiliyor olması olarak bilinmektedir. Yerli araba iç dizaynı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok kişi, bu konuda araştırma yapmaktadır. İç tasarımda geleneksel motiflerin kullanılmasının yanı sıra, Selçuklu dönemine ait çeşitli desenlere de yer verilmiştir. Kokpit kısmındaki ekranın boydan boya oluşu, Avrupa’da bir ilk olarak görülmektedir. Panoda bulunan bu ekranlar şoförün önünde yer alan gösterge bölümü, hava durumu ve saat bilgilerinin olduğu dijital bölüm ve arka koltuktan görünebilen bölüm olarak üç bölümden oluşmaktadır. Kumanda bölümünde konforlu bir kullanım sağlayan ergonomik tasarımı ile şoförün kontrolünü kaybetmeden kumanda kaldırma özelliği de dikkat çekici bir özellik olmaktadır. İç hacminin genişliği ile ailelerin rahat bir yolculuk yapması planlanmıştır. Motor kısmının geniş yer kaplamaması da, araç içinde rahatlık sağlayıcı bir boşluk olmasına da sebebiyet vermektedir. Döşemelerde genellikle Selçuklu döneminde kullanılan geleneksel desenler tercih edilmiş, kapı aralıklarında da lale motiflerine yer verilmiştir. Son teknoloji kullanılarak ve Anadolu kültüründen esinlenilerek tasarımı tamamlanan yerli otomobilin dört camı da otomatik olarak tasarlanmıştır. Koltuk döşemeleri deri olan yerli otomobilin, göz estetiğine hitabeti de kuvvetli olmaktadır. Mavi renkte LED iç aydınlatmalara sahip olan otomobilin, havalandırma ızgaraları da modern bir çizgi ile tasarlanmıştır. Yerli araba içi hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği temel özellikler bu yönde olmaktadır.

Yerli Arabaların Üretimiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler​

Yerli arabanın iç dizaynı hakkında bilgi edinmek isteyenler olduğu gibi, yerli otomobilin ne zaman ve nerede üretileceği de merak edilen konular arasında yer almaktadır. Yerli araba fabrikasının Bursa Gemlik’te TSK arazisinin üzerine kurulması beklenmektedir. Yaklaşık 1 milyon metrekare olarak belirlenen bu alanda, fabrikanın temelleri 2020 yılı içerisinde atılması planlanmaktadır. Araba merakı olan kişilerin, yeri otomobilin seri üretime geçmesini beklediklerinin yanı sıra, kurulacak fabrika ile pek çok kişi için de istihdam alanı oluşacaktır. İşsiz olan kişilerin bu fabrika bünyesinde iş sahibi olması da mümkün olacaktır. 2022 yılında satışa çıkarılacak SUV tipi aracın, 5 yeni modelinin de tasarlanması planlanmaktadır. Henüz bir ismi olmayan yerli otomobilin isminin ne olacağı ise merak konusu olmaktadır. bu konuyla alakalı çeşitli fikirler üzerinde çalışmalar sürmekte olup, fabrikanın yapımının bitmesiyle ismin de belli olacağı düşünülmektedir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst