Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

www.togg.com.çtr

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
TOGG Nedir?

TOGG, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun kısaltmasıdır. Türkiye’nin yerli ve milli otomobilini üretmek amacıyla kurulan bir girişimdir. Bu projenin temel amacı, Türkiye’nin otomotiv sektöründe bağımsızlığını sağlamak ve yerli üretimi desteklemektir. TOGG, Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından geliştirilmekte olan bir elektrikli otomobil markasıdır. Yenilikçi teknolojileri ve modern tasarımıyla dikkat çeken TOGG, hem ulusal hem de uluslararası pazarda rekabet edebilir bir marka olmayı hedeflemektedir.

TOGG, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki rekabet gücünü artırmayı hedefleyen bir dizi iş birliği ve ortaklık kurmuştur. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları ve teknoloji firmalarıyla iş birliği yaparak, otomobil üretim sürecinde uzmanlıklarını birleştirmiştir. Böylece, TOGG’nin üretiminde kullanılacak olan teknolojilerin geliştirilmesi ve üretim hattının kurulması sağlanmıştır. Ayrıca, TOGG’nin pazarlama ve satış faaliyetlerinde de çeşitli ortaklıklar ve distribütörlük anlaşmaları yapılmıştır.

TOGG’nin başlangıç hikayesi oldukça ilgi çekicidir. Türkiye’nin otomobil sektöründe bağımsızlığını sağlamak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir girişim başlatılmıştır. Bu girişim, Türkiye’nin otomobil tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edilmektedir. Türk mühendisler ve tasarımcılar, uluslararası iş birlikleri yaparak yeni bir otomobil markası yaratma vizyonunu gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.
TOGG İş Birlikleri ve Ortakları

TOGG İş Birlikleri ve Ortakları konusunda oldukça önemli gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’nin yerli otomobil markası TOGG, başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor ve uluslararası düzeyde birçok iş birliği ve ortaklık anlaşması yapmış bulunuyor.

TOGG’un iş birlikleri arasında öne çıkan isimler arasında Bosch, Siemens, Marelli, AKKA gibi dünya devleri yer alıyor. Bu iş birlikleri sayesinde TOGG, otomotiv sektöründe güçlü bir teknolojik altyapı ve deneyime sahip olmayı hedefliyor. Aynı zamanda global pazarlara açılmak ve dünya çapında tanınan bir marka haline gelmek için çalışmalarını sürdürüyor.

TOGG’un ortaklıkları ise yerli otomobil üretimi ve pazarlaması konusunda deneyimli Türk şirketleriyle yapılmış durumda. Anadolu Grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve Vestel gibi Türkiye’nin önde gelen şirketleri TOGG’un ortakları arasında yer alıyor. Bu ortaklıklar, yerli otomobilin üretimi, dağıtımı ve satışı konusunda güçlü bir yapı oluşturmayı hedefliyor.
TOGG İş Birlikleri
  • Bosch: Otomotiv sektöründe lider bir teknoloji şirketi olan Bosch, TOGG’un teknolojik altyapısına katkı sağlamak için iş birliği yapmıştır.
  • Siemens: TOGG, elektrikli otomobil üretimi konusunda Siemens ile iş birliği yaparak ileri teknolojiye dayalı üretim süreçleri geliştirmeyi hedeflemektedir.
  • Marelli: TOGG, otomobilin elektronik sistemleri ve yazılımı konusunda dünya liderlerinden biri olan Marelli ile iş birliği yaparak üstün sürüş deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.
  • AKKA: TOGG’un teknik hizmetler ve mühendislik alanındaki iş birlikleri arasında AKKA da yer alıyor. AKKA, otomotiv sektöründe çözüm ortağı olarak TOGG’a destek vermektedir.
TOGG Ortakları

OrtakAlan
Anadolu Grubu Otomotiv, enerji, perakende
BMC Otomotiv, savunma sanayii
Turkcell Telekomünikasyon
Zorlu Holding Enerji, perakende
Vestel Elektronik, beyaz eşya
TOGG Başlangıç Hikayesi

TOGG, Türkiye’nin otomobil markası olan bir projedir. 27 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan bu projenin temelleri, Türkiye’nin yerli otomobil yapma hayaliyle atılmıştır. Türkiye’nin otomotiv sektöründeki gücünü artırmayı hedefleyen bu projenin başlangıç hikayesi oldukça ilginçtir.

TOGG projesi, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Anadolu Grubu ve Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan BMC tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Bu iki büyük şirketin bir araya gelerek oluşturdukları konsorsiyum, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerlilik oranını artırmayı ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu büyük iş birliği, Türkiye’nin otomotiv sektöründe kendi markasını yaratma hedefine ulaşmasını sağlamıştır. TOGG projesiyle birlikte Türkiye, dünyanın önde gelen otomobil üreticileri arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan TOGG’un başlangıç hikayesi, ülke için gurur verici bir anlam taşımaktadır.
  • Başlangıç hikayesi
  • Anadolu Grubu ve BMC iş birliği
  • Türkiye’nin otomobil markası olma hedefi
  • Dünyanın önde gelen otomobil üreticileri arasında yer alma
TOGG Başlangıç HikayesiAnadolu Grubu ve BMC İş BirliğiTürkiye’nin Otomobil Markası Olma Hedefi
Türkiye’nin otomobil yapma hayaliyle başlayan TOGG projesi, Anadolu Grubu ve BMC iş birliğiyle gerçeğe dönüşmüştür. Anadolu Grubu ve BMC, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerlilik oranını artırmayı hedefleyen bir konsorsiyum oluşturmuştur. TOGG projesi, Türkiye’nin yerli otomobil markasını oluşturma amacı taşımaktadır.
TOGG Modelleri ve Teknolojileri

TOGG, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili olarak büyük bir heyecanla bekleniyor. Peki, TOGG’nin modelleri ve teknolojileri nelerdir? İşte bu yazıda TOGG’nin ürettiği araç modelleri ve kullanılan teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

TOGG’nin Elektrikli Araç Modelleri

TOGG, tamamen elektrikli araçlar üretmeyi hedefleyen bir markadır. İlk model olarak tanıtılan TOGG C-SUV, şehir içi ve şehirlerarası kullanım için tasarlanmış bir SUV modelidir. Elektrikli motoru sayesinde çevre dostu bir seçenek sunarken, 400 km’ye kadar menzil sunmasıyla da oldukça kullanışlıdır. Ayrıca, hızlı şarj özelliği sayesinde kısa sürede şarj edilebilir ve uzun yolculuklarda da güvenli bir şekilde kullanılabilir.

TOGG’nin İleri Teknolojili Özellikleri

TOGG araçlarının en dikkat çeken özellikleri arasında ileri teknolojiye sahip olmaları gelir. İçerisinde yer alan yapay zeka sistemleri sayesinde sürücüye büyük bir kolaylık sağlar. Örneğin, otonom sürüş özelliği sayesinde araç kendini yönetebilir ve trafikteki engelleri algılayarak güvenli bir şekilde ilerleyebilir. Ayrıca, dijital bir kokpit ve geniş bir dokunmatik ekran da araç içi teknolojinin en son trendlerini yansıtır.

TOGG Modelleri ve Teknolojileri, Türkiye’nin otomotiv sektöründe bir dönüm noktası olabilecek bir geleceği göstermektedir. Elektrikli araç modelleri ve ileri teknolojili özellikleri ile TOGG, hem çevre dostu bir seçenek sunuyor hem de kullanıcısına konforlu bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Türkiye’nin yerli ve milli otomobili olan TOGG’nin bu başarısı, otomotiv dünyasında da büyük bir etki yaratması beklenmektedir.
TOGG Üretim Tesisi ve Kapasitesi

TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu), Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası olarak bilinir. Bu yeni otomobil markası, sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de büyük bir ilgiyle takip ediliyor. TOGG, üretimi için özel olarak tasarlanmış bir üretim tesisi kullanacak ve yıllık üretim kapasitesi oldukça yüksek olacak.

TOGG’nin üretim tesisi, Türkiye’nin Bursa şehrinde kurulacak. Bu modern tesis, toplamda 1,2 milyon metrekarelik bir alanı kaplayacak ve 60 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip olacak. Üretim tesisi, dünya standartlarına uygun bir şekilde inşa edilecek ve son teknoloji ekipmanlarla donatılacak. Böylece, TOGG’nin üretimi için en iyi şartların sağlandığı bir ortam oluşturulmuş olacak.

TOGG’nin üretim tesisi ayrıca sürdürülebilirlik odaklı bir yaklaşımı destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Tesis, çevreye duyarlılık gösteren yenilikçi enerji sistemlerine ve taşımacılık çözümlerine sahip olacak. Ayrıca, atık yönetimi ve geri dönüşüm süreçleri de titizlikle planlanacak. Böylece, TOGG’nin üretimine bütüncül bir yaklaşım sergilenecek ve çevreye olumsuz etkileri en aza indirgenecektir.[*]Üretim Tesisi Tire
  • 1,2 milyon metrekare alan
  • 60 bin metrekare kapalı alan
  • Yüksek teknoloji ekipmanlarla donatılmış
[*]Sürdürülebilirlik Odaklı Yaklaşım
  • Yenilikçi ve çevre dostu enerji sistemleri
  • çevreye duyarlı taşımacılık çözümleri
  • Atık yönetimi ve geri dönüşüm süreçleri
Üretim TesisiKapasite
Bursa, Türkiye Yıllık yüksek üretim kapasitesi
TOGG Hedefleri ve Vizyonu
TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) hedefleriyle ve vizyonuyla Türk otomotiv sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan TOGG, sürdürülebilirlik, teknoloji ve inovasyon gibi temel değerleri benimseyerek sektörde öncü bir marka olmayı hedeflemektedir. Bu hedeflere ulaşmak için TOGG, çeşitli stratejik adımlar atmış ve iş birlikleri kurmuştur.

TOGG’nin ana hedeflerinden biri, Türkiye’nin otomotiv ihracatını ve marka değerini artırmaktır. Türk otomotiv sektörünün uluslararası alanda daha fazla tanınması ve rekabet gücünün artırılması TOGG’nin öncelikli hedefleri arasındadır. Bu amaçla, TOGG küresel pazarlarda rekabet edebilir ürünler geliştirmek ve Türkiye’nin otomotiv ihracatındaki payını artırmak için yoğun çalışmalar yürütmektedir.

Ayrıca, TOGG sadece Türkiye pazarına hitap etmekle kalmayıp, aynı zamanda dünya çapında önde gelen bir marka olmayı hedeflemektedir. TOGG’nin vizyonu, sadece elektrikli otomobiller üretmekle sınırlı değildir. Şirket, ileri teknoloji ürünlerinin ve çözümlerinin yanı sıra mobilite alanında da fark yaratan yenilikler sunmayı amaçlamaktadır. Böylece, insanların hayatını daha kolay, daha konforlu ve daha sürdürülebilir hale getirmeyi hedeflemektedir.
  • TOGG’nin ana hedefleri:
    • Otomotiv sektöründe öncü bir marka olmak
    • Türkiye’nin otomotiv ihracatını artırmak
    • Rekabet gücünü yükseltmek
    • Sürdürülebilirlik ve çevre dostu çözümler sunmak
    • Yüksek teknoloji ürünleri geliştirmek
    • Mobilite alanında inovasyona liderlik etmek

TOGG’nin vizyonu
HedefEtkisi
Türkiye’nin otomotiv ihracatını artırmak Türk otomotiv sektörünün uluslararası alanda daha fazla tanınmasını sağlar.
Rekabet gücünü yükseltmek Türk otomotiv endüstrisinin daha rekabetçi bir konuma gelmesini sağlar.
Sürdürülebilirlik ve çevre dostu çözümler sunmak çevre dostu teknolojilere odaklanarak, sürdürülebilirlik alanında liderlik yapar.
Yüksek teknoloji ürünleri geliştirmek Türkiye’nin teknoloji kapasitesinin artmasına katkıda bulunur.
Mobilite alanında inovasyona liderlik etmek İleri mobilite çözümlerinin geliştirilmesine öncülük eder.
TOGG’nin Türk Otomotiv Sektörüne Etkisi

TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu), Türk otomotiv sektöründe önemli bir dönüm noktası olmayı hedefleyen bir projedir. Bu projenin sektöre olan etkisi büyük ölçüde 2 ana başlık altında ele alınabilir. Bunlardan ilki, Türkiye’nin otomobil üretimi ve ihracatında dışa bağımlılığı azaltarak yerli üretimin artmasını sağlamak. İkinci olarak ise, TOGG’nin yenilikçi teknolojileri ve modelleriyle Türk otomotiv sektörüne rekabet avantajı kazandırarak sektörün gelişimine katkıda bulunmak.

TOGG’nin Türkiye’nin otomobil üretimine olan etkisi büyük önem taşıyor. Ülkemizde mevcut otomobil talebinin büyük bir kısmı ithal araçlar ile karşılanmaktadır. Bu durum, hem dışa bağımlılığımızı arttırırken hem de ekonomik açıdan sürdürülebilir olmayan bir yapı oluşturmaktadır. TOGG’nin yerli otomobil üretimi ile yerli ve milli bir otomobil sahibi olma imkanı sunması, Türkiye’nin otomobil üretimi ve ihracatında dışa bağımlılığı azaltacak ve ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunacaktır.

TOGG’nin ikinci etkisi ise teknolojik açıdan büyük bir farkındalık yaratmasıdır. TOGG, elektrikli ve otonom otomobil üretme hedefiyle yola çıkmış bir girişimdir. Bu da demek oluyor ki sadece yerli bir otomobil üretmekle kalmayacak, aynı zamanda son teknoloji ürünü araçlara sahip olacağız. TOGG’nin inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına verdiği önem, Türk otomotiv sektörünün teknolojik olarak da gelişmesine katkı sağlayacak. Bu da sektörde büyük bir rekabet avantajı oluşturacak ve Türkiye’yi daha cazip bir otomobil üretim merkezi haline getirecektir.[*]TOGG’nin Türk otomotiv sektörü için sağladığı avantajlar:[*]Türkiye’nin otomobil üretim ve ihracatında dışa bağımlılığı azaltması[*]Yerli otomobil üretimi ile ülke ekonomisine katkı sağlaması[*]Yenilikçi teknolojiler ve modeller ile sektörün gelişimine katkıda bulunması[*]Türkiye’yi rekabetçi bir otomobil üretim merkezi haline getirmesi
Türkiye’nin otomobil üretim ve ihracatındaki dışa bağımlılığın azalması
Yerli otomobil üretimi ile ülke ekonomisine katkı sağlanması
Yenilikçi teknolojilere sahip modeller ile sektörün gelişimine katkıda bulunulması
Türkiye’nin rekabetçi bir otomobil üretim merkezi haline gelmesi
Sık Sorulan Sorular

TOGG Nedir?

TOGG, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markasıdır. Türkiye Otomobil Girişim Grubu A.Ş. (TOGG), 27 Aralık 2019 tarihinde kurulmuştur.

TOGG İş Birlikleri ve Ortakları

TOGG, birçok yerli ve uluslararası şirketle iş birlikleri yapmıştır. Bunlar arasında Anadolu Grubu, BMC, Farasis, Siemens, Türk Telekom, Vestel gibi şirketler bulunmaktadır.

TOGG Başlangıç Hikayesi

TOGG’un başlangıç hikayesi, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil üretme vizyonuyla başlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan çalışmalar sonucunda TOGG kurulmuştur.

TOGG Modelleri ve Teknolojileri

TOGG’un ilk modelleri, elektrikli ve otonom sürüş teknolojilerine sahip olacaktır. 2022 yılında piyasaya sürülecek sedan modeli ve 2023 yılında piyasaya sürülecek C-SUV modeli planlanmaktadır.

TOGG Üretim Tesisi ve Kapasitesi

TOGG, Bursa Gemlik’te 1,2 milyon metrekarelik bir alanda kurulan üretim tesisi ile üretim yapmaktadır. Bu tesisin yıllık üretim kapasitesi 175 bin araç olarak planlanmıştır.

TOGG Hedefleri ve Vizyonu

TOGG’un hedefleri arasında Türkiye’nin yerli otomobilini dünya pazarında başarılı bir şekilde temsil etmek, elektrikli ve otonom sürüş teknolojileri konusunda liderlik yapmak ve Türkiye’nin sürdürülebilir mobilite alanındaki en önemli markası olmak bulunmaktadır.

TOGG, Türk otomotiv sektöründe önemli bir dönüm noktası niteliğindedir. Türkiye’nin kendi markasını üretebilme yeteneğini göstermesi, ülkenin otomotiv alanındaki rekabet gücünü artırmaktadır. Ayrıca TOGG’un teknolojik ve ekonomik anlamda Türkiye’ye katkı sağlaması beklenmektedir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.