Web Analytics
TOOG Ön Sipariş Var Mı? | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOOG Ön Sipariş Var Mı?

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Moderator

Moderatör
Katılım
16 Şub 2023
Mesajlar
21
Aldığı Beğeni
4
TOOG’un ilk prototipinin tanıtımı, 2019 yılında gerçekleştirilmişti ve araçla ilgili detaylı bilgilerin paylaşılmasıyla birlikte, Türkiye'nin otomobil endüstrisinde yepyeni bir döneme girdiği görülmüştü. TOOG ‘un tamamen yerli bir ekip tarafından tasarlanması, üretilmesi ve geliştirilmesi büyük bir başarı olarak değerlendirilmişti.

TOOG, SUV ve Sedan modelleri olmak üzere iki farklı modelle piyasaya sürülecektir. Her iki model de yüksek teknolojili özellikleriyle dikkat çekecektir. Araçların bataryaları, TOOG ‘un ana yatırımcısı BMC tarafından üretilecektir. Bataryaların tamamen yerli olarak üretilmesi, Türkiye'deki yerli otomobil endüstrisinin gelişimi açısından önemli bir adımdır. Ön siparişler ise Şubat ayı itibari ile başlayacak.

Yüksek Konfor​

TOOG, sürücü ve yolculara yüksek konfor sağlaması için tasarlanmıştır. Araçların iç mekânı oldukça geniş ve ferah bir tasarıma sahiptir. Ayrıca araçların güvenlik özellikleri de oldukça gelişmiştir. Yolcuları, kaza durumunda etkili bir şekilde koruyacak hava yastıkları, çarpışma önleme sistemleri, sürüş destek sistemleri ve diğer güvenlik özellikleri yer almaktadır.

TOOG’un üretimi, Türkiye'deki otomobil endüstrisi için önemli bir dönüm noktasıdır. Otomobil endüstrisi, Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır ve TOOG ‘un üretimi, bu katkıyı daha da artırmayı hedeflemektedir. Ayrıca, TOOG’un üretimi, yerli otomobil sektöründeki rekabeti de artıracak ve bu sektörde daha fazla iş fırsatı yaratacaktır.

Türkiye'de yerli otomobil üretimi için uzun yıllardır birçok girişimde bulunulmuştur. Ancak, TOOG ‘un üretimi, Türkiye'nin bu alandaki en büyük başarısıdır. TOOG, Türkiye'nin otomobil endüstrisindeki yerini güçlendirecek ve ülkemizin otomobil ihracatındaki payını artıracaktır.

Sonuç olarak, TOOG ‘un ön siparişlerine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, araçların bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi beklenmektedir. TOOG, yüksek teknolojili özellikleri ve yüksek konforuyla dikkat çeken bir otomobildir. Türkiye'nin otomobil endüstrisindeki yerini güçlendirecek olan TOOG, yerli otomobil

TOOG Frenleme Sistemi​

Regeneratif frenleme sistemi ve yüksek verimliliği sayesinde, daha uzun bir menzil ve daha az enerji tüketimi sağlıyor. Türkiye'nin yerli otomobil markası TOOG, elektrikli motor teknolojisine yaptığı yatırımlarla, geleceğin otomobil sektörüne yön verebilecek önemli bir marka haline gelebilir. TOOG C-SUV'un elektrikli motoru, Regeneratif frenleme sistemi sayesinde enerji geri kazanımı da yapabiliyor. Bu sistem, aracın frenleme işlemi sırasında enerjiyi geri kazanarak batarya paketine depolar. Böylece aracın menzili artırılabiliyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst