Web Analytics
TOGG'un yerlilik oranı yüzde 68'i geçecek | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOGG'un yerlilik oranı yüzde 68'i geçecek

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

TOGG'un yerlilik oranı yüzde 68'i geçecek​


TOGG'un yerlilik oranı yüzde 68'i geçecek. Bu açıklamalar (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan geldi. TOGG'un geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamadan dikkat çeken yer ise TOGG'un yerlilik oranı yüzde 68'i geçecek kısmı oldu. Bu kısmı sizler için detaylandırdık.

TOGG'un yerlilik oranı yüzde 68'i geçecek​

Türkiye elektrikli ve yerli otomobil TOGG'u duyurduktan sonra çok önemli mesafe kat ederek aracın fabrika inşaatını tamamlama derecesine geldi. Bir kaç ay içerisinde kaba inşaatı bitecek olarak değerlendiriliyor. Daha sonraki aşama ise içerideki cihazlar ve üretim bandı aşaması olacak. Bu aşamada tamamlanırsa seri üretim aşamasına geçilecek. Seri üretim aşaması da 2021 yılı sonunda başlayacak ve 1 yıl içerisinde de seri üretimden yerli otomobilimiz inecek. Yani 2022 yıl sonunda inecek. 2023 yılında ise seri üretim araçlar piyasaya sürülecek. Eskiden 5 babayiğit olarak başlayan bu serüven şu anda 4 babayiğit firma ile devam ediyor. Çünkü Kıraça Holding Yerli Otomobilden çekildi? haberini sizler için de yapmıştık. Bakabilirsiniz. Yola 4 firma ilerlerken diğer firmalar kıraça holding'in hissesini de almış oldu. Bu detaylardan sonra da TOGG'un yerlilik oranı yüzde 68'i geçecek açıklamasının detaylarına bakalım. TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada bunlara değindi. Çoğu parça üretimi için yerli firmalar ile anlaşıldığını duyurdu. İrili ufaklı bir çok yerli firma artık yerli otomobil TOGG için farklı farklı parçalar üretecek. Genel olarak da bu firmaların yerli olduğunu bildiğimiz için yerli otomobil içerisinde %68 oranına tekabül ediyor. Yani yerli otomobilimizin bu oranı yurt içindeki üretim tesislerinde ve sanayiler de üretilecek. Bu yüzden de yerlilik oranını daha da artırmamız gerekiyor. Ayrıca Gürcan Karakaş, "Türkiye'nin otomotiv merkezlerine baktığımızda, o üçgenin içindeyiz. Doğru yerde işe başladığımıza inanıyoruz. Türkiye otomotiv pazarı, yüksek büyüme potansiyeli barındırıyor. Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye'ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmayı ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmayı hedefliyoruz. Üretim başlangıcında, yerlilik oranı için kendimize yüzde 51 oranını söz verdik ve 3 yılda yüzde 68'e çıkmayı hedefledik. Belli başlı dönüşümlerde, tedarikçilerimizle ortak çalışıyoruz. Bursa bölgesinde TOGG için çalıştığımız 30'un üzerinde iş ortağı var" açıklamasında bulundu. Üretimi tamamlanacak olan TOGG için hedef yerlilik oranı 68 olarak belirtildi. Bu haberimiz hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst