Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg nerede üretiliyor

Mert

Moderatör
Aldığı Beğeni
8
Togg’un üretim tesisleri ve süreci hakkında bilgi edinin. Hangi teknolojiler kullanılıyor, sürdürülebilirlik öncelikli mi, işçi sayısı ne kadar? Detaylar burada.
Togg’un üretim tesisleri nerede bulunuyor?

Togg’un üretim tesisleri, Türkiye’nin yerli otomobil markası Togg’un fabrika kompleksi olarak Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunmaktadır. Bu modern tesis, toplamda 1,2 milyon metrekarelik bir alana kurulmuştur. Tesislerin bulunduğu arazi, Bursa Serbest Bölgesi içerisinde yer almaktadır.

Fabrika, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş ve Bursa’nın otomotiv üssü olma özelliği dikkate alınarak buraya inşa edilmiştir. Bu bölgenin otomotiv sanayisi altyapısı ve yetişmiş insan kaynağı, Togg’un üretimini gerçekleştirmesi için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Bu tesisler, sadece otomobil üretimi için değil aynı zamanda elektrikli araçlar ve batarya üretimi için de kullanılmaktadır. Togg’un hedefi, sadece kendi elektrikli araçlarını değil aynı zamanda bu teknolojiyi diğer markalarla paylaşmak ve üretimini yapmaktır.
Togg’un üretim aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

Togg’un Üretim Aşamaları Nasıl Gerçekleşiyor?

Togg’un Üretim Aşamaları Nasıl Gerçekleşiyor?

Togg, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası olarak üretim aşamalarını modern tesislerde gerçekleştirmektedir. Togg’un üretim aşamaları oldukça detaylı ve titizlikle yürütülmektedir.

Bu aşamalar arasında öncelikle aracın tasarımı ve mühendislik çalışmaları gelmektedir. Togg’un tasarım ekibi, son teknoloji kullanarak otomobilin dış görünümünden iç mekanına kadar her detayı tasarlamaktadır. Ardından mühendislik ekipleri, bu tasarımları hayata geçirmek için çalışmalarını yürütmektedir.

Üretim aşamalarının bir diğer aşaması ise parça üretimi ve montaj süreçleridir. Togg’un tesislerinde parça üretiminde son teknoloji CNC makineleri kullanılmakta ve ardından montaj hattında parçalar bir araya getirilerek otomobil tamamlanmaktadır.
Üretim AşamalarıAçıklama
Tasarım ve Mühendislik Togg’un tasarım ve mühendislik ekipleri tarafından detaylı olarak yürütülen aşama. Tasarımın hayata geçirilmesi için mühendislik çalışmaları da ayrıca yapılır.
Parça Üretimi ve Montaj Üretilen parçaların montaj hattında birleştirilerek otomobilin tamamlanması.
Togg’un üretilme sürecinde hangi teknolojiler kullanılıyor?

Togg’un üretim aşamalarında en önemli teknolojilerden biri, otomasyon sistemleridir. Fabrikada otomasyon sistemleri sayesinde üretim süreci daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda yapay zeka teknolojileri de üretim sürecinde kullanılmaktadır. Yapay zeka, üretim sürecindeki verimliliği artırarak hata oranını minimum seviyeye indirmektedir.

Bunun yanı sıra Togg’un üretim tesislerinde, 3D baskı teknolojisi de sıklıkla kullanılmaktadır. 3D baskı teknolojisi sayesinde parçaların üretim süreci daha hızlı ve maliyet açısından daha avantajlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca elektrikli araç teknolojileri konusundaki uzmanlığını kullanarak, en son teknolojiye sahip elektrikli motorlar ve bataryalar üretilmektedir.

Togg’un üretim tesislerinde kullanılan diğer bir teknoloji ise yenilenebilir enerji kaynaklarıdır. Fabrikada güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretilerek, sürdürülebilir üretim prensipleri doğrultusunda hareket edilmektedir.
Togg’un üretim tesisleri ne kadar alana sahip?

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil markası olma özelliği taşıyan ve üretim aşamalarıyla da dikkat çeken bir projedir. Şirketin üretim tesislerinin ne kadar alana sahip olduğu ise merak edilen konulardan biridir.

Togg’un üretim tesisleri, Türkiye’nin Bursa şehrinde bulunmaktadır. Toplamda 1,2 milyon metrekarelik bir alana sahip olan tesisler, modern teknolojiyle donatılmış ve otomobil üretimine uygun olarak tasarlanmıştır.

Togg’un geniş üretim alanı, şirketin hedeflediği yüksek üretim kapasitesi ile uyumlu bir şekilde planlanmıştır. Tesislerin sahip olduğu geniş alan, otomobil üretimi için gerekli olan her türlü ekipmanın ve teknolojinin kullanılmasına imkan sağlamaktadır.

Bu büyük üretim alanı sayesinde Togg, Türkiye’nin otomobil üretiminde önemli bir oyuncu olmayı hedeflemekte ve ülke ekonomisine de katkı sağlamayı planlamaktadır.
Togg’un üretimde kullandığı yenilikçi teknolojiler neler?

Türkiye’nin yerli otomobil üreticisi TOGG, üretim sürecinde son derece yenilikçi teknolojiler kullanmaktadır. Bu teknolojiler arasında elektrikli araç teknolojisi, akıllı üretim sistemleri ve özelleştirilebilir üretim hatları gibi pek çok yenilikçi teknoloji yer almaktadır.

Ayrıca, TOGG’un üretim sürecinde endüstri 4.0 teknolojileri de kullanılmaktadır. Bu teknolojiler sayesinde üretim süreci daha verimli hale gelmekte, hata oranları minimize edilmekte ve daha sürdürülebilir bir üretim sağlanmaktadır.

Bunların yanı sıra, otonom sürüş teknolojileri ve çevreci materyallerin kullanımı gibi inovatif teknolojiler de TOGG’un üretim sürecinde öne çıkan unsurlardır. Bu sayede, TOGG sadece yerli otomobil üretimi yapmakla kalmayıp, aynı zamanda sektöre yön veren yenilikçi bir marka olma yolunda ilerlemektedir.
Togg’un üretim sürecinde sürdürülebilirlik ön planda mı?

Togg’un üretim sürecinde sürdürülebilirlik oldukça önemli bir konudur. Şirket, üretim tesislerinde çevreye duyarlı ve geri dönüşüme önem veren bir yaklaşım benimsemiştir. Bu kapsamda, tesislerde atıkların geri dönüştürülmesi için ayrı bir bölüm bulunmaktadır.

Ayrıca, Togg’un üretim sürecinde kullanılan malzemelerin sürdürülebilirlik açısından değerlendirilmesine de büyük önem verilmektedir. Şirket, tedarikçilerinden sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen malzemeleri tercih etmekte ve bu konuda titiz bir denetim süreci uygulamaktadır.

Bununla birlikte, Togg’un üretim tesislerinde enerji verimliliği konusuna da büyük önem verilmekte ve sürekli olarak yenilikçi çözümler aranmaktadır. Tesislerde güneş panelleri ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak enerji tüketimi minimum seviyeye indirilmeye çalışılmaktadır.

Togg, sadece üretim sürecinde değil, tüm faaliyetlerinde sürdürülebilirlik ilkesini benimseyerek, çevreye duyarlı bir şirket olma yolunda ilerlemektedir.
Togg’un üretim tesislerinde çalışan işçi sayısı ne kadar?

Toggâun üretim tesislerinde çalışan işçi sayısı oldukça fazladır. Şirket, Türkiye’nin yerli otomobili olacak olan Togg’un üretim aşamalarında istihdam etmek üzere yüzlerce kişiye iş imkanı sunmaktadır.

Togg fabrikaları, üretiminin her aşamasında uzman işçilere ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle, tesislerdeki işçi sayısı, üretim hattının durumuna göre değişebilmektedir. Togg’un üretim aşamaları, montaj, boyama, kaplama, motor ve elektrik montajı gibi birçok farklı alanda uzmanlık gerektirir.

Togg‘un üretim tesislerinde çalışan işçi sayısının belirlenmesi, şirketin büyüklüğüne, üretim kapasitesine ve talep durumuna göre değişebilmektedir. Tesislerde çalışan işçi sayısının sürekli olarak artması, şirketin büyümesi ve otomobil üretiminin hızla ilerlemesi anlamına gelmektedir.
Sık Sorulan Sorular

Togg hangi firma tarafından üretiliyor?

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil girişimi tarafından üretiliyor.

Togg’un fabrikası nerede bulunuyor?

Togg’un üretim tesisi Bursa’da bulunmaktadır.

Togg’un elektrikli otomobil mi yoksa benzinli mi?

Togg’un ürettiği otomobiller elektrikli olup, elektrikle çalışmaktadır.

Togg’un ilk modeli hangi yılda piyasaya sürülecek?

Togg’un ilk modeli 2022 yılında piyasaya sürülecektir.

Togg’un üretiminde yerli bileşenler kullanılıyor mu?

Evet, Togg’un üretiminde yerli ve milli parçalar kullanılmaktadır.

Togg’un hedef kitlesi kimlerdir?

Togg’un hedef kitlesi geniş bir kitle olup, genç ve teknolojiye ilgili kişileri hedeflemektedir.

Togg’un ürettiği modeller nelerdir?

Togg şu an için sadece elektrikli SUV modeli üretmektedir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler