Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg kimlere çıktı

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
Togg nedir?

Togg Türkiye’nin yerli otomobil girişimidir ve Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobil üretim projesidir. Bu proje, Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki önemli bir adımdır ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Togg’un amacı, yerli üretim otomobillerin tasarımını, üretimini ve pazarlamasını yaparak Türkiye’nin otomotiv sektöründe daha fazla söz sahibi olmasını sağlamaktır.

Togg, Türkiye’deki yerli ve yabancı otomotiv şirketleri, teknoloji şirketleri ve enerji şirketleriyle ortaklıklar kurarak projeyi hayata geçirmiştir. Bu ortaklıkların ana amacı, otomobilin teknolojik altyapısını ve üretim sürecini desteklemektir.

Togg, elektrikli otomobil teknolojisi üzerine odaklanmıştır ve sürdürülebilir bir gelecek için çevre dostu otomobiller üretmeyi hedeflemektedir. Bu projeyle Türkiye’nin elektrikli otomobil sektöründeki rekabet gücü artırılmak istenmektedir.

Togg’un amacı, sadece yerli değil, uluslararası pazarda da rekabet edebilir bir marka yaratmaktır. Bunun için, Togg’un küresel standartlara uygun teknolojik alt yapıya sahip olması ve yüksek kaliteli ürünler üretmesi hedeflenmektedir.
Togg nasıl ortaya çıktı?

Togg nasıl ortaya çıktı? Türkiye’nin yerli otomobili olan Togg, 2017 yılında Türkiye’nin otomotiv sektöründeki dünyadaki liderliğini pekiştirmek ve katma değer yaratmak amacıyla yola çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye’nin önde gelen sanayi ve teknoloji şirketleri tarafından kurulan bir şirket olan Togg, yerli otomobilin tasarım ve üretim sürecinde Türk mühendislerin ve işçilerin katkısıyla ortaya çıktı.

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Togg, Türkiye’nin otomotiv endüstrisine yeni bir soluk getirdi. Yüksek teknolojiye sahip, çevreci ve sürdürülebilir bir otomobil üretmek amacıyla yola çıkan şirket, global pazarda rekabet edebilmek için uluslararası standartlara uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye’nin otomotiv sektöründe yabancı markalara olan bağımlılığını azaltmak ve milli ekonomiye katkı sağlamak hedefiyle kurulan Togg, yerli otomobil projesiyle Türk mühendisler ve işçiler tarafından hayata geçirildi. Bu sayede yerli üretimin ve istihdamın artırılması hedeflenmektedir.

Togg firması, Türkiye’nin otomotiv endüstrisinde yerli bir markanın oluşturulması, teknoloji transferi ve Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek, ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı hedeflemektedir. Tüm bu sebeplerle Togg, Türkiye’nin yerli otomobil markası olarak büyük bir öneme sahiptir.
Togg hangi şirketlerle iş birliği yaptı?

Togg, Türkiye’nin yerli otomobili olma özelliği taşıyan ve otomotiv sektöründe devrim niteliğinde bir adım olan bir projedir. Bu proje kapsamında Togg, ortaklık yapısında bulunan ve destek veren pek çok farklı şirketle iş birliği gerçekleştirmiştir. En dikkat çekenler arasında Bosch, ZF, Magna, Samsung, Vestel, Enerjisa ve Anadolu Grubu gibi dev şirketler yer almaktadır.

Bu şirketler, Togg‘un üretim sürecinde ve teknoloji altyapısında önemli rol oynamaktadır. Özellikle elektrikli araç teknolojileri, batarya üretimi, yazılım geliştirme, otomotiv endüstrisi altyapısı ve lojistik süreçlerinde bu şirketlerin uzmanlığından faydalanılacaktır. Ayrıca Vestel ve Enerjisa gibi şirketlerin, elektrikli araç altyapısı ve enerji yönetimi konularında sunduğu katkılar da büyük önem taşımaktadır.

Bu iş birlikleri sayesinde Togg, uluslararası standartlarda, yüksek kaliteli ve rekabetçi bir otomobil üretme hedefine bir adım daha yaklaşmaktadır. Aynı zamanda yerli sanayi ve teknoloji şirketlerinin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak, Türkiye’nin otomotiv sektöründe söz sahibi bir ülke olmasına katkıda bulunmak da amaçlanmaktadır.

Genel olarak Togg, bu iş birliği yapılan şirketlerle stratejik ortaklıklar kurarak, yerli otomobil üretimi konusunda teknoloji transferi yapmak ve uluslararası alanda rekabet edebilir bir konuma gelmek için önemli adımlar atmaktadır.
Togg’un üretim ve istihdam hedefleri nelerdir?

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil markası olarak 2018 yılında duyuruldu. Yerli otomobilin üretim ve istihdam hedefleri, ülke ekonomisine önemli katkı sağlamayı amaçlıyor. Türkiye’nin otomotiv sektöründeki rekabetçi potansiyelini arttırmak ve yerli üretimi teşvik etmek amacıyla yola çıkan Togg, üretim kapasitesini arttırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Togg’un üretim hedefleri arasında yıllık belirli bir sayıda elektrikli araç üretimini gerçekleştirmek ve bu alanda lider markalar arasında yerini almak bulunuyor. Ayrıca, yerli otomobilin üretim hedefleri doğrultusunda iş birlikleri ve yatırımlarla ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir üretim planı oluşturulmuştur.

Togg’un istihdam hedefleri ise, ülkedeki işsizlik problemine çözüm oluşturmak ve gençlere istihdam imkanları sunmak şeklinde özetlenebilir. Yerli otomobilin üretim tesislerinin kurulması ve bu tesislerde istihdam edilecek personel sayısının arttırılmasıyla istihdam hedeflerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Togg, sadece otomobil üretimi ile değil, beraberinde getireceği istihdam fırsatları ile de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor. Böylelikle, yerli otomobilin üretim ve istihdam hedefleri doğrultusunda ülke ekonomisine önemli bir ivme kazandırması bekleniyor.
Togg kimlere çıktı ve neler sunuyor?

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil girişimi olarak, ülkenin dört bir yanındaki tüketicilere hitap etmeyi hedeflemektedir. Ürettiği araçları ise sadece bireysel tüketicilere değil, aynı zamanda kurumsal müşterilere de sunmaktadır. Yani, Togg’un hedef kitlesi geniş bir yelpazede yer almaktadır.

Bunun yanı sıra, Togg’un sunduğu avantajlar da oldukça çeşitlidir. Öncelikle, yerli üretim olması nedeniyle vergi avantajlarından faydalanma imkanı sunmaktadır. Ayrıca, yüksek teknoloji donanımları, çevreci yaklaşımı ve rekabetçi fiyat politikası ile Togg, müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Togg’un sunduğu hizmetler arasında, özellikle elektrikli araç teknolojisi ve bağlantılı araç teknolojisi gibi yenilikçi çözümler öne çıkmaktadır. Bu sayede, hem çevre dostu bir yaklaşım sağlanmakta hem de kullanıcı deneyimi en üst seviyeye çıkarılmaktadır.

Genel olarak bakıldığında, Togg, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere hitap eden geniş bir hedef kitlesi üzerinde çalışmalar yürütmekte ve sunduğu yenilikçi çözümlerle dikkat çekmektedir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler