Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

TOGG İsmi Nereden Geliyor?

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
2,569
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
30
Puanları
0

TOGG İsmi Nereden Geliyor?​

Yıllardır otomobil konusunda dışa bağımlı olan Türkiye'de yaşanan gelişmeler bu durumun yavaş yavaş azalacağını ortaya koyuyor. Türkiye kendi otomobilini üretme fikrini , TOGG ile hayata geçiriyor. TOGG ismi yerli otomobil üretme amacıyla kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu'nun kısa adıdır. TOGG araba özellikleri arasında en dikkat çeken nokta ise yerli imkanlar kullanılarak üretilecek olmasıdır. Ayrıca, bu aracın yurt dışına ihrac edilecek olması da bir diğer önemli özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

TOGG yerli otomobil için ilk çalışmaların başlaması 2017 yılına dayanıyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu'nun resmi faaliyetlerine başladığı tarih ise 25 Haziran 2018'dir. BMC, Turkcell, Anadolu Grubu, Zorlu Grubu, Kök Grubu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gibi dev kuruluşlar; TOGG için kolları sıvayarak Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olarak bir araya gelmiştir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mehmet TOGG Genel 0 12
Mehmet TOGG Genel 0 49
Mehmet TOGG Genel 0 20
Mehmet TOGG Genel 0 52
Mehmet TOGG Genel 0 20

Benzer konular

Son Konular

Üst