Web Analytics
Togg CES 2023 Fuarında yer alacak mı? | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg CES 2023 Fuarında yer alacak mı?

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
254
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
17
Togg CES 2023 Fuarında yer alacak mı.jpg


CES 2023 Fuarında Togg tanıtımı, son günlerin en çok konuşulan konu başlıklarından birisi olarak gündemde yer almaya devam ediyor. Dünyanın en büyük teknolojik fuarı olarak bilinen ve her sene Las Vegas’ta düzenlenen CES Fuarında, Türkiye’nin yerli ve milli gururlarından olan elektrikli otomobili Togg’un da yer alıp almayacağı hem sektör temsilcileri hem de vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

2018 yılından bu yana hazırlıkları devam eden ve Temmuz 2022 tarihi itibari ile deneme üretimlerine başlanmış olan yerli otomobil Togg, 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Tesisi’nde üretim bandına çıktı. Dünyanın otomotiv sektörleri tarafından yakından takip edilen ve piyasaya çıktığı gün itibari ile elektrikli otomobil sektöründe kartları yeniden dağıtacağı tahmin edilen Togg’un, bu sene Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES Fuarında yer alıp almayacağı da merak edilmeye başlandı. Günlerdir gündemden düşmeyen bu tartışmalara, Togg’un resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım ile açıklık getirildi.

Resmi sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan yerli firma, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı. Paylaşımında bu sene de CES Fuarında yer alacağını ifade eden Togg, fuar girişinde Togg’a ait bir reklam panosunun olacağını da ifade etti. Bugün başlayan ve 8 Ocak tarihine kadar devam edecek olan fuarda, Togg’un SUV ve Sedan modellerinin tanıtılacağı tahmin ediliyor.

Togg Ne Zaman Satışa Çıkacak?


Togg Ne Zaman Satışa Çıkacak.jpg


Togg’un satış tarihi
, birikimlerini yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’da değerlendirmek isteyen tüketiciler tarafından sıklık ile araştırılıyor. Ayrıca Togg’un piyasaya çıkmasını dört göz ile bekleyen diğer ülkeler tarafından da merak edilen bu soru, arama motorlarında sıklık ile sorgulanıyor.

Daha önce hem hükümet yetkilileri hem de firma yetkilileri tarafından yapılmış olan açıklamalarda, Togg’un şubat ayı itibari ile ön siparişleri kabul etmeye başlayacağı, mart ayının sonu itibari ile ise trafiğe çıkacağı belirtilmişti. Bu açıklamaları yalanlayan herhangi bir gelişme, şimdilik yaşanmadı.

Togg Kaç Paraya Satılacak?

Togg’un satış fiyatı da yerli otomobile sahip olmak isteyen tüketiciler tarafından merak edilen bir diğer konu başlığı olarak karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin satış fiyatına yönelik henüz bir açıklama yapılmadı. Yetkililer sipariş ekranlarının erişime açılması ile birlikte fiyatın da belli olacağını belirtirken yapılan resmi açıklamalara göre yerli otomobilin, piyasada bulunan C SUV rakipleri ile doğru orantıda bir fiyata sahip olacağı biliniyor.

Togg Yurt Dışına Satılacak Mı?

Togg’un yurt dışı satışı hem gurbetçiler hem de doğuştan elektrikli otomobile sahip olmak isteyen diğer vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş bu konuya ilişkin daha önce yapmış olduğu bir açıklamada, yerli otomobilin ilk bir yıl Türkiye’de satışta olacağını sonrasında ise dünyaya açılacağını belirtmişti.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst