Web Analytics
Togg batarya garantisi süresi kaç yıl? | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg batarya garantisi süresi kaç yıl?

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Togg batarya garantisi süresi kaç yıl?​

Bu konumuzda Togg batarya garantisi süresi kaç yıl? Batarya teknolojisi sağlam mı? Bu konulara değineceğiz. Gelin hep birlikte cevaba bakalım.

Geçtiğimiz konumuzda da bahsettiğimiz gibi pil elektrikli araçlarda en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Elektrikli araç almadan önce detaylı bakacağımız ilk yeri batarya kalitesi ve batarya garantisi süresidir. Bu tüm elektrikli otomobiller için aynı derecede öneme sahiptir. Keza Togg için de bu konu önemlidir.

Togg için cevabımız şu şekildedir. Bilindiği üzere en az 190 bin km ve 8 yıla kadar bataryalara garanti vermektedir. Bu da demek oluyor ki buradan sonra yavaş yavaş performans düşüklüğü sağlayabilir. Yani batarya süresi ise 20 yıla kadar dayanmaktadır. Firmalar ise 8 yıl ile 10 yıl arasında garanti vermektedir. Togg da bu oranın üzerine çıkma hedefi bulunmaktadır. Henüz net yıl ve net bir km bulunmamaktadır. Togg Garanti süresi ise bu verilere bakacak olursak da en fazla 8-10 yıl olarak göze çarpmaktadır. Fakat batarya teknolojisi gelişim gösterirse bu yıl daha da uzatacaktır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst