Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg’un hangi parçaları yerli

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
Togg nedir ve yerlilik oranı nedir?

TOGG, Türkiye’nin yerli otomobil markasıdır. Türkiye’nin otomobil sektöründeki dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla başlatılan bu proje, yüksek yerlilik oranıyla dikkat çekiyor. Peki, TOGG nedir ve yerlilik oranı nedir?

TOGG, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun kısaltmasıdır. Bu grup, Türkiye’nin önde gelen yerli teknoloji ve sanayi şirketlerinin ortaklığı ile oluşturulmuştur. TOGG’un yerlilik oranı, araçta kullanılan parçaların %51’inin yerli üretim olmasını hedeflemektedir.

Bu hedef doğrultusunda, TOGG’un ürün ve parça tedarik süreci oldukça titiz bir şekilde yürütülmektedir. Yerli tedarikçilerle iş birliği yaparak, araç parçalarının yerli üretimini sağlamak ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Bu sayede, TOGG’un yerli otomobil projesi, Türkiye’nin otomotiv sektöründe dışa bağımlılığını azaltarak yerli üretimi ve istihdamı artırmayı hedeflemektedir. Yüksek yerlilik oranı ile TOGG, Türk mühendislerinin tasarladığı ve Türk iş gücü ile üretilen bir marka olma özelliğini taşımaktadır.
Togg araçlarında hangi parçalar yerlidir?

Togg araçlarında hangi parçaların yerli olduğunu merak edenler için bu yazımızda detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Togg’un yerlilik oranını artırmak amacıyla hangi parçaların üretiminin yerli olarak gerçekleştirildiği konusu oldukça önemlidir.

Togg’un motoru, şanzımanı, bataryası, elektrik sistemi ve yazılımı gibi kilit parçalarının yerli olması, aracın yerlilik oranını yükseltmektedir.

Bununla birlikte Togg’un yerli parça tedarik sürecini daha da geliştirmek için çalışmalar devam etmektedir.
Togg’un yerli tasarımı nasıl gerçekleştirildi?

Togg’un yerli tasarımı, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerlilik oranını artırmak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda, Togg’un yerli tasarımı için Türk mühendisler ve tasarımcılar görevlendirilmiştir.

Yerli tasarım sürecinde, Togg’un elektrikli ve otonom araçlarının özgün bir kimliğe sahip olmasına özen gösterilmiştir. Uluslararası standartlara uygunluğun yanı sıra, Türkiye’nin kültürel ve coğrafi özellikleri de tasarımda etkili olmuştur.

Bu kapsamda, Togg’un tasarım sürecinde yerli malzemeler ve tedarikçiler tercih edilerek, Türkiye ekonomisine katkı sağlanmıştır. Yerli tasarımın gerçekleştirilmesinde, uzun vadeli işbirlikleri ve Ar-Ge çalışmaları da önemli bir rol oynamıştır.

Togg’un yerli tasarımı sayesinde, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerlilik oranı artırılarak, ülke ekonomisine büyük katkı sağlanmıştır.
Togg’un yerli üretim hedefleri nelerdir?

TOGG’un yerli üretim hedefleri, Türkiye’de otomotiv sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve ülke ekonomisine değer katmak üzerine odaklanmaktadır. Bu hedefler doğrultusunda, TOGG’un uluslararası standartlara uygun olarak üretim yapması ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilir hale gelmesi hedeflenmektedir. Ayrıca yerli üretim hedefleri arasında, yerli tedarikçilere daha fazla iş imkanı ve teknoloji transferi sağlayarak Türk otomotiv endüstrisinin güçlenmesine destek olmak da bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra, TOGG’un yerli üretim hedefleri arasında çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir üretim anlayışı benimsemek de bulunmaktadır. Yerli üretimde kullanılan malzemelerin geri dönüşüme uygun olması, enerji verimliliğinin sağlanması ve atık yönetimi konularına öncelik verilmesi, şirketin sürdürülebilirlik hedeflerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

TOGG’un yerli üretim hedefleri kapsamında, Ar-Ge çalışmalarına yatırım yaparak yerli otomobilin teknolojik olarak gelişmesine destek olması ve yerli markanın inovasyon gücünü arttırması da hedeflenmektedir. Yerli üretim hedeflerinin gerçekleşmesiyle birlikte Türk otomotiv endüstrisi, küresel pazarda daha sağlam bir konuma sahip olacak ve ülke ekonomisine katkısı artacaktır.

TOGG’un yerli üretim hedefleri, sadece bir otomobil üretimi hedefi olarak değil, aynı zamanda Türkiye’nin teknoloji, istihdam ve ekonomi alanında güçlenmesine ve sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla belirlenmiştir. Bu hedeflere ulaşmak için şirketin ulusal ve uluslararası düzeyde ortaklıklar kurması, yatırımlar yapması ve stratejik planlamaları doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir.
Togg’un yerli parça tedarik süreci nasıl işler?

Togg’un yerli parça tedarik süreci, yerli ve milli üretim hedefleri doğrultusunda oldukça önemli bir konudur. Togg, yurt içinde üretilen ve kullanılan parçaların oranını artırmayı hedeflemektedir. Bu süreç, farklı parça tedarikçileriyle işbirliği yapılarak gerçekleştirilir.

Bu kapsamda, Togg’un yerli parça tedarik süreci, yerli tedarikçilerin belirlenmesi, kalite standartlarının belirlenmesi, tedarik süreçlerinin optimize edilmesi ve yerli parçaların kullanımının teşvik edilmesi gibi adımları içermektedir.

Bunun yanı sıra, Togg’un yerli parça tedarik süreci kapsamında üreticilerle sürekli iletişim halinde olup, yerli parçaların sürekli olarak kullanımını artırmayı hedefler. Bu sayede, yerli parça tedarik sürecinin verimli bir şekilde işlemesi ve milli araç üretim hedeflerine uygun şekilde ilerlemesi sağlanır.

Togg’un yerli parça tedarik süreci, Türk mühendislerin ve üreticilerin katkılarıyla başarılı bir şekilde yürütülmektedir ve yerli parça kullanımının önemi her geçen gün artmaktadır. Bu sayede, Togg’un yerli ve milli kimliğine katkıda bulunulmaktadır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler