Web Analytics
Neler yeni
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Yunanistan Basınından Togg'a Büyük Övgü

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
36

“Cumhurbaşkanı Erdoğan Hayalini Gerçekleştirdi”


Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), ülkemizde olduğu gibi dünya basınında da sık sık yer almaya başladı. ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2022’ye katılan Togg, burada yeni sedan modelini dünyaya tanıtmıştı. Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarına katılan Togg, şimdi de Yunan basınında gündeme geldi. Uluslararası alanda tüm dikkatleri üzerine çeken Togg’un C-sedan modeli, elektrikli otomobil dünyasında büyük ilgi topladı. Bununla birlikte Yunan basını daha önceden Türkiye’de yabancı markalara ait otomobillerin üretildiğini ancak Togg ile birlikte Türkiye’nin kendi arabasını üreteceğini yazdı. Togg’dan övgü dolu sözlerle bahseden Yunan basını dikkat çekici ifadeler kullandı.


Komşu basında geniş yer bulan Togg, özellikle C-sedan modelinin tasarım detayları ile öne çıktı. Yunan basınında ayrıca yerli otomobil Togg ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayalini gerçekleştirdiği belirtildi. Togg’un CES 2022’ye katılarak uluslararası bir alanda otomobil fuarında sergilenme kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan güveni tazelediğini ifade etti. Yunanistan’da geniş yankı bulan yeli otomobil Togg’un ilk üretim modellerinin 2023 yılının başlarında iç pazarda yerini alacağı açıklandı. Bilindiği üzere Togg 2023 yılında ilk olarak Türkiye’de satışa sunulduktan sonra Avrupa pazarında da satılacak. Yunan basını, Avrupa pazarına açılma hedefi bulunan yerli otomobil Togg’dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

“Avrupa’yı Fethetmeye Hazır”

Togg’un bir süredir inşaatı devam eden Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan fabrikada üretileceği yazıldı. Yunan basınında bu konuyla ilgili olarak, “İlk Türk otomobillerinin üretimi, bu yıl içinde yılda 175.000 araç kapasiteli Gemlik fabrikasında başlayacak. Üretimin 2030 yılına kadar bir milyona çıkması öngörülüyor. İlk Türk otomobili Avrupa'yı fethetmeye hazır” ifadeleri kullanıldı. Yerli otomobil Togg’un üretileceği inşaatın yapım çalışmaları devam ediyor. Togg 2023 yılında C-SUV ve C-Sedan olacak şekilde iki ayrı modelde satışa sunulacak. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, önümüzdeki yıllarda 5 farklı modelde satış yapılacağını duyurmuştu.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.