Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Yerli Otomobilin Teknik Özellikleri :

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Puanları
0
Yaş
36
Yerli Otomobilin Teknik Özellikleri :
Yerli otomobilin özellikleri, Türkiye’nin şartlarına uygun olarak yüksek menzil ve hızlı doldurulabilen batarya ile öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye’nin Otomobilinin şu an için 2 farklı motor seçeneği bulunuyor.

  • Birinci seçenekte 200 beygir güç üretebilen motor bulunuyor ve araç, 0’dan 100 km/s hıza 7,6 saniyede ulaşıyor.
  • İkinci seçenekte ise 2 motor bulunuyor ve 400 beygir güç üretebilen motorla araç 0’dan 100 km/s hıza 4,8 saniyede ulaşıyor. Kısacası her iki model de Türkiye’de şu anda yollarda olan fosil yakıtlı muadillerinden çok daha hızlı olacak. Yerli otomobilde araçların ulaşabileceği maksimum hız ise güvenlik nedeniyle 180 km/s’ye sabitlenecek.
  • Yerli otomobilin bataryasında da motor gücünde olduğu gibi iki farklı seçenek yer alıyor:
  • İlk seçenekte araç tek şarj ile 300 kilometre gidebilecek.
  • İkinci seçenekte ise yerli otomobilin menzili 500 kilometreye kadar çıkacak. Aynı zamanda aracın içerisinde yer alan rejeneratif frenleme teknolojisi sayesinde sürücüler fren yaptıkça enerji geri kazanımıyla batarya şarj olabilecek. Bataryanın %80 şarja ulaşması için 30 dakikadan az bir süre yeterli olacak.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Üst