Web Analytics
Neler yeni
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
36
Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar neler? Yerli otomobil prototip üretilen iki adet otomobil tanıtılmış halk tarafından hayli ilgi görmüştü. İki model üretilmiş ve sadece bunlar sergilenmişti. Birisi sedan birisi sev olan iki adet yerli otomobil prototip olarak üretilmiş bu modellerin daha geliştirilerek çıkarılacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi de yerli otomobil sitesi olarak sizlere bu yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar vereceğiz.

Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar​

Arkadaşlar öncelikle prototip nedir? Bunu öğrenerek konuya başlayalım. Prototip kelime anlamı ilk örnek demektir. Yani karar verilen herhangi bir üründe önceden tanıtımı veya gösterilmesi planlanan ön tanıtım ürünüdür. Yani TOGG yerli otomobil prototip üreterek öncelikle halkın bu otomobile tepkisini vermesini analiz etti. Bu prototip beğenilince de gerçekten de bu ayarda araçlar seri üretime başlanacak denildi. Araçlar Pininfarina şirketi ile iş birliğiyle İtalya da üretildi. Yani ülkemizde hazır bant sistemleri olmadığı için firma ile anlaşıldı. Fikri mülkiyet hakları tamamen yerli olan tasarımla oradaki fabrikada yapılarak Türkiye ye getirildi. Bu süreci de Yerli otomobil nerede üretildi? adlı yazımıza bakınız. Burada daha detaylı bilgiler mevcuttur. Yani Yerli otomobil prototip araçları İtalya da Pininfarina şirketinin üretim tesisinde üretti. Daha sonra bu prototip araçları Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla tanıtımı yaparak kamuoyuna duyurdu. Yani yerli otomobilin prototipi tanıtımı gerçekleşti. 27 Aralık 2019 günü gerçekleşen bu tanıtımı Yerli otomobil tanıtımı gerçekleşti işte detaylar! yazımızda sizlere anlattık. O yazımıza bakabilir tanıtım hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Yerli Otomobil SUV Prototip için ön bilgi​

Yerli otomobilimiz 2 segment 3 modelde tanıtım yaptı. İki segment için 3 araba şu şekilde olacak. Bir adet sedan Bir adet SUV bir Adet de çift motorlu SUV şeklinde oldu. Şimdi ki başlığımız da Bu iki SUV modelinden bahsedeceğiz. Değerli arkadaşlar SUV iki adet üretilecek olup farkları ise birisinde çift motor olacaktır. Bu da güç bakımından 4x4 gibi güçlü olacak. Birisi çift motor diğeri ise tek motor şeklinde olacak yani 4x2 çeker. Bu yüzden bu ikisi de SUV segmentinde yer alacak. Bu SUV için hemen alta bir adet resim yerleştiriyorum. Ona bakmadan önce isterseniz Yerli Otomobil Suv Hakkında Detaylar yazımızı da inceleyebilirsiniz. Çünkü orada sadece SUV modelini inceleme yazımızı bulacaksınız. Yani tanıtımı gerçekleşen yerli otomobil prototip araçları içerisinde olan modeldir. 2022 yılında seri üretime geçileceği zaman üretilecek olan SUV modelde Tek motorlu olan otomobilde 200 beygir, çift motorlu olanda ise 400 beygir güç olacak. Ayrıca diğer sedan gibi 30 dakikada %80 şarj olan bataryaya sahip olacak. Maksimum hız 180 ve 0-100 ise 4.8 saniye olacak. Bu özellikler ise TOGG yerli araba prototip SUV olanı için geçerlidir.
Yerli Otomobil Sedan Prototip için ön bilgi​

SUV segmentinden sonra da Sedan tanıtılmıştı. Yerli araba sedan genç kesim tarafından çok beğenildi. Gri renkli olan Yerli Otomobil Sedan Prototipi ise hayli beğenilen model oldu. TOGG sedan teknik özellikleri ise 200 Beygir güç üretebilecek ve tek motorlu SUV gibi 30 dakikada %80 batarya dolumu yapacak. Maksimum hız 180 ve 0-100 ise 5.1 saniye olacak. Sedan olan otomobilin ise ilerleyen süreçte hatchback tasarımı üretilecek. Daha çok hatchback ile Genç kesime hitap edilecek.

 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.