Web Analytics
Yerli Otomobil İç Dizaynı Nasıldır? | TOGG Destek Forumu!

Yerli Otomobil İç Dizaynı Nasıldır?

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Yerli Otomobil İç Dizaynı Nasıldır?​

Yerli otomobil iç dizayn nasıl vatandaşların merak ettiği bir konudur. Yerli otomobil güçlü teknik özellikleri ve yüksek performansı yanı sıra şık tasarımı ile lansman katılan katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Yerli otomobilde öne çıkan teknik özelliklerden biri, iki çeker versiyon motor gücüne sahiptir. 200 ve 400 beygir gücü opsiyonlarla sahip araç, 200 beygir gücünde 100 km/ sa hıza yaklaşık 4.8 saniye, 400 beygir gücünde 7.8 saniyede 100 km/ sa hıza ulaşabiliyor. Ayrıca araçta opsiyonlu olarak 300 menzil ve 500 menzil seçeneği bulunuyor. Araçta bulunan otonom sürüş sistemi sayesinde araç trafikte, sürücüye gerek kalmadan kendisi dur ve kalk yapabilecek. Aracın sürekli internete bağlı bir durumda olması sebebiyle güzergah konusundan sürücü navigasyonla sürekli yardım alabilecek. Bunun yanı sıra 30 dakika hızlı şarj özelliği sayesinde ortalama yüzde 80'e kadar şarj olacak. Tüm bu yüksek performans ve teknik özelliklerinin yanı sıra tasarımı ile de oldukça ilgi çekiyor. Yerli otomobilin iç tasarımı nasıl sorusuna Pininfarina ile anlaşmaya varıldı desek tasarımın ne kadar güçlü olduğunu anlatmış oluruz.

TOOG tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan yerli otomobilin fotoğrafı tasarımı ile göz doldurdu. Araca ilk bakıldığında karakteristik ön farlar ile oldukça dikkat çekiyor. Yerli otomobilin yan ayna çıkıntıları da bulunacak. Ancak yan ayna çıkıntıları camdan değil, özel bir kamera sisteminden yapılacak. Böylelikle araç üst düzey bir güvenliğe sahip olacak. Aracın tasarımı ile ilgili en çok dikkat edilen şey arasında bulunan lale deseni oldu. Aracın ön ızgarasında toplamda 6 adet lale tasarımı bulunuyor. İstanbul'un tasarımında çok sık tercih edilen lale figürü Osmanlılar tarafından da oldukça önem verilen bir figürdü. 6 adet Lale tasarımı ise yerli otomobilin 6 ortaklı oluşu sebebiyle olduğu düşünülüyor. İç detaylara göz atıldığında ise özellikle otomobilin bataryasını zeminde olduğu dikkat çekiyor. Aracınız kısmına baktığında son teknoloji ürünlerle donatıldığı anlaşılabiliyor. Araçta navigasyon ile ilgili yol haritaları ve uyarıları gösteren büyük bir LED ekran bulunuyor. Yine aynı şekilde çok şık tasarlanmış vites topuzu ve direksiyonda bulunan ahşap detay oldukça dikkat çekti.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst