Web Analytics
Neler yeni
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Yerli otomobil fabrikasının inşaatında sizin de adınız yer alsın!

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
36

Yerli otomobil fabrikasının inşaatında sizin de adınız yer alsın!​

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yerli otomobilin üretileceği fabrikanın temel atma töreni için tarih verdi. Tören alanından da fotoğraf paylaştı.

Yerli otomobil fabrikasının temelinin atılacağı tarih sonunda belli oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil üretimi için Bursa’nın Gemlik ilçesinde tahsis edilen arazide inşaata başlama tarihini 18 Temmuz olarak açıkladı.

İnşaata Başlama Töreni’nin tarihini Twitter hesabından duyuran Varank, paylaşımında fabrikanın temelinin atılacağı alanın fotoğrafına da yer vererek “18 Temmuz 2020, 17.30, Gemlik, Bursa” notunu düştü. Törende, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda konuk hazır bulunacak. Temelin atılmasının ardından TOGG, yerli otomobil üretimi için Gemlik’te tahsis edilen arazide inşaata başlayacak.

Siz de adınızı yazdırın!​

"Yeniliktebendevarım" diyorsanız bu bağlantı üzerinden TOGG'un oluşturduğu sayfaya giderek adınızın fabrika inşaatına yerleştirilecek kapsülün içine yazılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için sayfada söylenen yönergeleri izlemeniz yeterli. O yönergeler şöyle:

  • Adınızı ve soyadınızı sayfadaki kutucuğa yazın
  • Oluşturduğunuz görseli indirip sosyal medya hesabınızda #YenilikteBenDeVarım hashtagi ile paylaşın
Yerli otomobilin üretileceği fabrika ve müşterilere marka deneyiminin yaşatılacağı kullanıcı odaklı kampüs, toplam 22 milyar lira yatırımla hayata geçirilecek. Yılda 175 bin adet üretim kapasitesi ile kurulacak fabrikada geçtiğimiz yıl tanıtılan elektrikli C-SUV ile başlayacak olan üretim, takip eden yıllarda elektrikli C Sedan, C Hatchback, B SUV ve C MPV ile devam edecek.

2022 yılında üretime başlanması planlanan fabrika doğrudan 4 bin, dolaylı olarak ise 20 bin kişiye istihdam sağlayacak. Fabrikanın inşaat aşamasında 2 bin, işletme aşamasında ise 2023 yılı için 2 bin 420, 2032 yılına kadar da 4 bin 323 kişinin çalıştırılması ön görülüyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.