Web Analytics
Türkiye'nin otomobiline yeni logo | TOGG Destek Forumu!

Türkiye'nin otomobiline yeni logo

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
358
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
31

Türkiye'nin otomobili TOGG, yeni logosunu tanıttı. Yeni logo için tescil işlemlerinin başlandığı duyuruldu.​

Türkiye'nin otomobiline yeni logo


Türkiye'nin otomobiline yeni logo - 1


Türkiye'nin Otomobili TOGG'un sosyal medya hesabından bugün bir paylaşım yapıldı.

Paylaşımda "14.30'da buluşalım" denildi. Saat 14.30 olduğunda TOGG logusunun değiştiği görüldü.
Doğu ile batının buluşma noktasını betimleyen tasarım turkuaz renk ile yapıldı.
Yerli otomobil için hazırlanan video paylaşımında "Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası" açıklaması yer aldı.
Logo için Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de gerekli tescil işlemlerinin başlatıldığı duyuruldu.
CEO KARAKAŞ'TAN AÇIKLAMA
Bir açıklama yapan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş "Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz" dedi.
Otomobilin isminin TOGG olarak belirlenmesinin ardından logo çalışmalarına yoğunlaştıklarını söyleyen Karakaş, "Yerli ve global ajansların dahil olduğu bir sürecin ardından, TOGG'un marka değerlerine uygunluk’, ‘özgünlük’ ve ‘tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puanı alan logoyu seçtik" dedi.
Logonun, Türkiye’de ve dünyada önemli markaların logolarını oluşturan marka ajansı CGH tarafından tasarlandığını söyleyen Karakaş, şunları kaydetti:
"Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de logomuzun tescil işlemleri için gerekli süreçleri başlattık. Logomuz TOGG’un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir araya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurguluyor. Aynı zamanda logomuzdaki dualite teması Doğu ve Batı arasında rasyonel ve duygusal bir denge yaratma fikrini besliyor."
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst