Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Türkiye’nin Otomobili Togg

Mert

Moderatör
Aldığı Beğeni
8

Türkiye’nin Otomobili Togg​

Türkiye’nin Otomobili projesinde sona gelindi ve aracın üzerindeki örtü kaldırıldı. Yaklaşık 2 yıllık gizlice yürütülen çalışmanın ardından milli otomobil projesi gün yüzüne çıktı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde oluşturulan ve 5 büyük markanın işbirliği ile kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) bugün gerçekleştirdiği tanıtım toplantısı ile beklenen otomobili tanıttı.

Teknik Detaylar

İlk olarak far grubu, sonra yan aynaları ve lale desenli ön yüzü tanıtılan otomobilde, son olarak logosu ve araç içerisinden kokpit görüntüsünün tanıtımı gerçekleştirilmişti. Son olarak ise aracın platformu ön gösterim olarak sahnede yer aldı. %100 elektrikli olarak 2 modelde tanıtımı gerçekleşen otomobil, tek elektrik motoruna sahip 4×2 ile ön ve arka aks üzerinde 1’er elektrik motoruna sahip 4×4 aktarma organı ile yola çıkacak. Bugün resmi gazetede yayınlanan teşvik modeli ile de 5 farklı model üzerinde yükselecek. Yıllık 175 bin adetlik üretim kapasitesine sahip fabrikadan, 2035 yılına kadar toplam olarak 30bin adet elektrikli yerli üretim otomobilin çıkması planlanıyor.

2 farklı versiyonla pazarda yer alacak olan modeller AWD ile 0’dan 100km/s hıza ulaşması 4,8sn’de, 4×4 çekiş sistemi ile 400Bg, geri kazanım ile menzile %20 kazanç, sınırlandırılmış maksimum hızı ise 180km/s olarak tasarlandı. 300km ve 500km’lik 2 farklı menzil tercihlerine de sahip olacak. Lithium tabanlı uzun ömürlü batarya paketi ile hızlı şarjı destekleyen teknolojisi, aracın 30 dakikada %80 oranında şarjını yapmasına da ayrıca imkan tanıyor.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş‘ın yaptığı açılış ile tanıtım toplantısı başladı. Özellikle projenin gidişatını ve yol haritasını belirlemesi açısından önemliydi. İşbirliği yapılan firmaların logolarını paylaştı. Önümüzdeki 15 yıl içerisinde üretilecek olan modellerin ürün gamını da tanıttı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Otomobilinin üretileceği yeri açıkladı. Fabrikanın arazisi Bursa Gemlik’te bulunan 1 milyon m2’lik alanda, 4 milyon m2’lik alanda bulunan askeri bölge içerisinde gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı ayrıca aracın satış pazarlamasında ön sipariş yönteminin uygulanacağını ve ilk siparişi de kendisinin verdiğini belirtti.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.