Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Türkiye Otomobili Girişim Grubu

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Puanları
0
Yaş
36
Yerli Otomobilin ismi ne olacak? Yerli otomobilin markası ne olacak? Tüm bu sorulara bu gün yanıt vereceğiz. Yerliotomobil.org sitesini açtıktan sonra bana sorulan sorular içinden önemlileri sizlere araştırıp cevaplar yazıyorum. Bu gün de sizlere Yerli otomobilin markası ne olacak? yada Yerli Otomobilin ismi ne olacak? bunun cevabını vereceğim.

Yerli Otomobilin ismi ne olacak?​

Yerli otomobilin markası ne olacak? sorusunun cevabını yakından inceleyelim. Şahsi görüşümü ve TOGG resmi Twitter hesabındaki paylaşımı sizlere açıklayacağım. Öncelikle arkadaşlar kendi görüşüm şu şekilde; Bence arabanın isminin TOGG kalması muhtemel görünüyor. Bana soracak olursanız bu isim özdeşleşti. Fakat yerli otomobil girişim grubu bizleri ters köşe de yapabilir. Bunun için henüz bu konuya cevap vermek oldukça zor diyebilirim. Genelde bu tür yeniliklerde önce bir pazar araştırması yapılıp isim bulunur. Daha sonra kamuoyuna sunulur ve üzerinde fikir birliğine varılan isim marka ismi olarak ortaya çıkar. Bu tür teknolojik yenilikler de de işleyiş böyledir. Fakat bizim üretimine başlayacağımız bu otomobil için öncelikle TOGG ismi kullanıldı. Bunun açılımı da Türkiye Otomobili Girişim Grubu'nun baş harfleri oldu. Kısaltma manasında bunu kullandılar. Fakat enteresan bir şey oldu ve Türk Halkı bu ismi benimsedi. Bu yüzden de daha güzel bir isim bulunmaz se bu isim kalabilir bu benim kişisel görüşümdür. Yani Yerli Otomobilin ismi ne olacak?, Yerli otomobilin markası ne olacak? sorusuna koşullu bir cevabım olmuş oldu. Daha iyisini bulamazlar ise yerli otomobilin ismi TOGG kalacaktır. Bunun da sebebi halkın benimsemesi diyebilirim. Şimdi gelelim TOGG Twitter hesabındaki marka süreci paylaşımına; Burada da benim dediklerimi yapacaklar. Buna dair bir slayt hazırlanmış ve paylaşılmıştır. Bu video da aşağıdadır. Hemen sizlere o videoyu gösteriyorum. Yukarıdaki paylaşımda da anlaşılacağı gibi henüz belirlenmeyen bir marka göreceksiniz. Belli stratejik adımlar atıldıktan sonra markalaşma sürecine girilecek ve bu adımlardan sonra marka belirlenecektir denilmiş. Videonun özünde ise araştırma seçenekleri var. Bunlar aşağıda mevcuttur.
  • Beklenti pazar araştırması
  • Hedef kitlenin belirlenmesi
  • Bilinçaltı beklenti araştırması
  • Marka özünü tanımlama
  • Marka adını belirleme ve test etme
Yukarıdaki aşamalar ile Yerli otomobilin markası ne olacak? veya Yerli Otomobilin ismi ne olacak? bunlara çalışılacaktır. Hemen hemen herkesin beklediği cevap bu şekildedir. Marka ismi ne olacak sorusu herkesce merak edilmektedir. Sosyal medya analizi de bu kavramlar arasında yer edinmelidir. Çünkü yapılacak kamuoyu araştırmasında sosyal medya en doğrudan iletişimin sağlandığı yerdir. Bu yüzden sosyal medya üzerinden araştırılması daha da kesin sonuçlar ortaya çıkaracaktır. SORU: Marka ismi ve amblemi sizce ne olmalı?
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Üst