Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Togg'un satış fiyatı konuşulmaya başlandı!

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
2,569
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
30
Puanları
0
Togg'un satış fiyatı konuşulmaya başlandı!.jpg


Togg satış fiyatı, son dönemlerde arama motorlarında sıklık ile sorgulanan, otomotiv sektöründe sürekli olarak gündeme gelen konu başlıklarından birisi oldu. Henüz piyasaya çıkmamış olan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un kaç TL’den satışa sunulacağı, merak konusu oldu.

Türkiye’nin ilk yerli ve doğuştan elektrikli otomobilini üretmek üzere 2018 yılında yola çıkan Togg, bu süreç içerisinde aracın tasarımından yolların altyapısına kadar pek çok konu ile yakından ilgilendi. 2022 yılının başı itibari ile yerli otomobilin test sürecini hızlandıran ve hem her türlü iklim koşulunda hem de her türlü arazi yapısında akıllı cihazı test eden Togg, tüm testlerden başarılı bir şekilde ayrıldı. Nihayet temmuz ayında aracın deneme üretimlerine başlayan firma, 29 Ekim 2022 tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda da seri üretim sürecini başlattı.

Togg’un gelişimi, tasarımı, özellikleri, iş birlikleri ve daha pek çok detayı hem ülkemiz hem de dış basın tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken aracın CES 2023’e damgasını vurması büyük yankı uyandırdı. Beyond X konsepti ile dünyanın en büyük teknoloji fuarında sergilenen ve kendisine bir kez daha hayran bırakmayı başaran yerli otomobil, bu kez de satış fiyatı ile gündeme geldi.

Togg’un piyasaya çıkmasına oldukça az bir zaman kala C segment SUV modelin satış fiyatı merak konusu oldu. Geçtiğimiz seneden bu yana yerli otomobilin kaç TL’den satışa sunulacağı, Togg alımlarında kredi esnekliğinin sağlanıp sağlanmayacağı gibi konular merak edilirken bugün gündeme bomba gibi bir iddia düştü.

Daha önce elektrikli otomobiller için yapılmış olan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından Togg’un 900 bin TL’nin üzeri fiyatlardan satışa sunulacağı ileri sürülürken bugün Togg’un satış fiyatının 850 bin TL olacağı iddia edildi.

Togg Ne Kadar Olacak?

Togg’un Ne Kadar Olacak.jpg


Togg’un kaç TL’den satılacağı halen belli olmazken konu ile ilgili olarak yetkili isimlerin yapmış oldukları açıklamalar tekrar gündeme geldi. Daha önce hem hükümet yetkilileri hem de Togg yetkilileri tarafından yapılmış olan açıklamalarda yerli otomobilin satış fiyatının sipariş döneminden önce açıklanmayacağı bilgisi yer almıştı. Togg’un satış fiyatının piyasada yer alan diğer C segment SUV modeller ile rekabet edecek düzeyde olacağına da ayrıca dikkat çekilmişti.

Togg Ne Zaman Sipariş Kabul Edecek?

Togg sipariş tarihi, yerli otomobile sahip olmak isteyen vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılıyor. Konuya ilişkin net bir tarih verilmezken araca ilişkin ön siparişlerin şubat ayı itibari ile kabul edilmesi bekleniyor.

Togg C- SUV Özellikleri Neler?

Togg C- SUV özellikleri, oldukça dikkat çekiyor. Araçta lityum iyon piller bulunuyor. 300 ve 500 km olmak üzere iki farklı menzile sahip olan yerli otomobil, 25 dakikada yüzde 80’lik şarj dolumuna ulaşabiliyor. Aracın arkadan itişli 200 HP ve dört tekerden çekişli 400 HP olmak üzere iki farklı motor seçeneği bulunuyor. Azami hızı 180 km olarak açıklanan araç, 400 HP’lik versiyonunda 0’dan 100’e 4,8 saniyede, 200 HP’lik versiyonunda ise 0’dan 100’e 7,6 saniyede ulaşabiliyor.

Sizin fiyat tahmininiz nedir? Yorum yaparak tahminlerinizi iletebilirsiniz..
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Üst