Web Analytics
Togg'un kardan heykelini yaptılar | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg'un kardan heykelini yaptılar

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Togg'un kardan heykelini yaptılar​

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin akademisyen ve öğrencileri, Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg ile milli muharip uçağının kardan heykellerini yapıyor.​

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin düzenlediği Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF), 7 Mart'ta Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde başlayacak.
Bölge üniversitelerinin destek vereceği fuara Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü de yaptığı kardan heykellerle katılacak.
Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Bulat yönetimindeki 35 akademisyen ve öğrenci, Erzurum'un önemli tarihi eserlerinin yanı sıra Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg ile milli muharip uçağının da kardan kardan heykellerini yapacak.30 kamyon kar kullanıldı
Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düşmesine rağmen çalışmalarına ara vermeyen öğrenciler, motorlu testereyle kestikleri kalıplara şekil vermeye çalışıyor.
30 kamyon kar kullanarak Erzurum'un tarihi ve kültürel mimari yapılarının heykellerini yaptıklarını belirten Prof. Dr. Mustafa Bulat, Togg ile milli muharip uçağının minyatürünün DAKAF'ta sergileneceğini söyledi.
Bulat, İHA ve SİHA'ların buzdan heykellerinin de fuarda yer alacağını belirtti.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst