Web Analytics
Neler yeni
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Togg'un hızlanma performansı gazetecileri şaşırttı

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
36

Togg'un hızlanma performansı gazetecileri şaşırttı​

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Togg'un 400 beygir güç üreten versiyonunun performansını ve gazetecilerin aracın ivmelenmesi sırasında verdiği tepkiyi paylaştı.​

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Togg'un seri üretim bandından indirilmesi ve Togg Gemlik Kampüsü'nün açılışının gerçekleştirildiği tören öncesinde gazetecilerle kampüs içinde bulunan test pistine gitti.
Varank, gazetecileri tek tek yanına alarak aracın performansını test etti. Togg Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş'ın da eşlik ettiği deneme sürüşlerinde yaklaşık bir kilometrelik pisti birkaç kez turlayan Varank, pistte bulunan 18 derecelik rampadan da geçti.
Togg'un performansı, basın mensuplarından tam not aldı.
Togg deneyimini haberleştiren gazetecilerin bazı tepkilerinin abartılı olduğu yönündeki sosyal medya paylaşımları üzerine Varank, kendi sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Videoda, test sürüşüne katılan tüm gazetecilerin Togg'un hızlanması sırasında verdiği reaksiyonlar ve değerlendirmeler yer aldı.
"0'dan 100'e 4,8 saniye. Gücü hisset!"
Varank'ın 10'un üzerinde gazeteciyle gerçekleştirdiği test sürüşünden kesitlere yer verilen videoda, Togg'un 0'dan 100'e çok kısa sürede ulaştığı görülüyor.
Bakan Varank'ın "0'dan 100'e 4,8 saniye. Gücü hisset!" mesajıyla paylaştığı videoda, gazetecilerin aracın hızlanmasına karşı koltuklarında geriye doğru gittikleri gözleniyor. Jest ve mimikleriyle şaşkınlıkları ortaya çıkan basın mensupları, Togg'un performansından etkilendiklerini de ifade ediyor.
400 beygirlik aracın test sürüşü sonrasında Togg’un performansını da değerlendiren Varank, Togg'un 9 buçuk metrelik dönüş çapına sahip olduğunu ifade ederek, aracın teknolojik bir cihaz olmasına rağmen klasik otomobillerin performansının çok üzerinde olduğunu kaydetti.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.