Web Analytics
TOGG'un bataryası rakiplerine göre daha avantajlı | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOGG'un bataryası rakiplerine göre daha avantajlı

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

TOGG'un bataryası rakiplerine göre daha avantajlı​

Türkiye'nin Otomobili'nde kullanılacak batarya, rakiplerine göre daha uzun menzil avantajı sağlayacak. Otomobiller 300+ ve 500+ km menzile sahip olacak ve 30 dakikanın altında yüzde 80'e kadar şarj edilebilecek.​

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Twitter hesabından "TOGG, sunacağı batarya teknolojisi sayesinde kullanıcılarına birçok alanda avantaj sağlayacak" notuyla, "Batarya Teknolojilerimiz Hakkında Detaylar" adlı bir video paylaşıldı.
Bataryanın rakiplerine göre daha uzun menzil avantajı sağlayacağı aktarılan videolu paylaşımda, "Lityum-iyon bataryamızda enerji ve güç yoğunluğunu optimize eden NMC (Nikel Manganez Kobalt Oksit) katodu kullanılacak" denildi.
TOGG’un batarya paketinde iş ortağı olarak seçtiği Farasis’in geliştirdiği "NMC 811" kimyasının Nikel oranı açısından zengin olduğu belirtilen paylaşımda, "Modüllerimizde enerji yoğunluğu yüksek kesecik (pouch) tipi hücreler kullanılacak. Alüminyum muhafazalı kompakt modüller ile yüksek yapısal dayanım sağlanacak" sözleri kullanıldı
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Üst