Web Analytics
TOGG'dan yeni paylaşım: Tesislerin büyük bölümü tamamlandı | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOGG'dan yeni paylaşım: Tesislerin büyük bölümü tamamlandı

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

TOGG'dan yeni paylaşım: Tesislerin büyük bölümü tamamlandı​

Türkiye'nin Otomobili ile ilgili yeni bir paylaşım yapıldı. Ana üretim tesislerinin büyük bölümünün tamamlandığı duyuruldu.​

TOGG Gemlik tesislerinde çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Tesiste bu ay boya tesisinin yüzde 96’sı, gövde tesisinin yüzde 92’si, montaj tesisinin yüzde 89’u tamamlandı.
Sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, üretim ekipman ve bantlarının çoğunun kurulduğu görülüyor.Videoda ise şu bilgiler de yer aldı:
"Boya tankları ve fırınların testlerine başlandı. 63 bin 933 metre elektrik kablolama yapıldı. 26 bin 711 metre boru hattı döşendi. Gövde tesisinin yüzde 92'si tamamlandı. Üretim hattı robot yerleşimi tamamlandı. 24 bin 157metre elektrik kablolama yapıldı. 48 bin 684 metre boru hattı döşendi. Montaj tesisinin yüzde 89'u tamamlandı. 29 bin 216 metre elektrik kablolama yapıldı. 53 bin 335 metre boru hattı döşendi."
Yılın son çeyreğinde seri üretime geçilecek
Öte yandan, Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk araç olan SUV pazara çıkacak. Ardından C segmentindeki sedan ve hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV'nin de aileye katılmasıyla aynı DNA'yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.
Togg, 2030'a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Mesajlar

Üst