Web Analytics
Togg'dan heyecanlandıran gelişme: C-SUV gövdesi hazır | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg'dan heyecanlandıran gelişme: C-SUV gövdesi hazır

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Togg'dan heyecanlandıran gelişme: C-SUV gövdesi hazır​

Türkiye'nin yerli otomobili Togg'da sona yaklaşılıyor. Trafiğe ilk olarak çıkacak C-SUV modelinin gövdesi de Gemlik'teki fabrikada başarıyla üretildi. O anlara ilişkin Togg'un sosyal medya hesabından görüntü paylaşıldı.​

Togg Gemlik tesislerinde çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Togg hesabından yapılan yeni paylaşımda, deneme üretimine yaklaşılan Gemlik tesisindeki çalışmalarda kilit aşamalardan birinin daha kusursuz şekilde tamamlandığı açıklandı.
Buna göre, parça kontrol ve doğrulamaların ardından ilk C-SUV gövdesinin robot hatlarında başarıyla üretildiği duyuruldu.
Yılın son çeyreğinde seri üretime geçilecek
Öte yandan, Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak.
Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk araç olan SUV pazara çıkacak. Ardından C segmentindeki sedan ve hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV'nin de aileye katılmasıyla aynı DNA'yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.
Togg, 2030'a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst