Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

TOGG'da neler netleşti?

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Puanları
0
Yaş
36

TOGG'da neler netleşti?​

Türkiye'nin ilk yerli otomobili Togg 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda, Gemlik'te görkemli bir tören ile banttan indi. Otomobili ilk kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Böylece, kullanıcıların otomobilin satışa çıkacağı Mart ayında ne gibi özelliklere sahip olabileceği de netlik kazandı. İşte yerli otomobil Togg'un özellikleri...​

Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı fabrikasının ardından seri üretime başladı.
Banttan inen ilk aracın sürücü koltuğunda oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış konuşmasında ilk siparişini de verdi.
Gerçekleştirilen açılışın ardından ise yerli otomobil Togg'un bazı özellikleri netlik kazandı. İşte Togg'un belirlenen özellikleri...
60 yıllık rüya nereden geliyor?
60 yıllık hikayenin başlangıcı 1961’in 29 Ekim'ine dayanıyor. Türkiye'nin ilk yerli otomobil macerasında bir grup mühendis çok kısıtlı imkanlarla "Devrim" isimli bir araç tasarladı. Motorunu kendileri geliştirdi... Fakat birtakım şanssızlıklar ve yanlış anlamaların ardından proje 5 ay sonra rafa kalktı. Şimdi yapılmak istenen ise yeniden trend yaratan bir marka oluşturmak…Türkiye Togg ile yerli otomobil hayaline kavuştu.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Üst