Web Analytics
Togg’da AR HUD Adlı Hologram Teknolojisi Kullanıldı | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg’da AR HUD Adlı Hologram Teknolojisi Kullanıldı

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Togg’da AR HUD Adlı Hologram Teknolojisi Kullanıldı​Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu (Togg) marka adıyla satışa sunulan yerli elektrikli otomobil ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Vatandaşların büyük bir heyecanla beklediği Togg’un yeni özellikleri duyuruldu. Yepyeni teknolojiye sahip olarak 2023 yılında yollara çıkması planlanan Togg’da “AR HUD” isimli bir sistem olacak. Artırılmış gerçeklik sistemi sayesinde Togg’un ön camında tüm sürücü ve yol bilgileri gösterilecek. Yerli otomobil Togg’un tüm modellerinde bulunması beklenen AR HUD teknolojisi şimdiden büyük ilgi görüyor. Vatandaşların heyecanla beklediği Togg’un ön camında asistan hizmet sayesinde sürüş güvenliğini sağlayacak tüm bilgiler yer alacak. Söz konusu asistan sistem sayesinde EV elektrikli araç pazarında Togg rekabette üst sıralara tırmanacak. Dünyada AR HUD teknolojisini üreten sadece 3 şirket varken bunlardan birinin Türk olması dikkat çekiyor.

Yerli Teknoloji Şirketi Geliştirdi


AR HUD isimli teknoloji 30 yıldır optik yansıtma ve görüntüleme teknolojileri üzerine çalışan Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hakan Ürey tarafından geliştirildi. Gerçek zamanlı ve insan görüşünü taklit edebilen hologram teknolojisi Togg araçlarının ön camındaki yerini alacak. Bu sayede sürücü görüş açısındaki her şeyi derinlemesine tespit ederek sürüş güvenliği ve konforunu en üst seviyede yaşamış olacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CY Vision CEO’su Orkun Oğuz, bu konuda aradaki farkları gözler önüne serdi. Diğer teknoloji ürünlerinden en büyük farkını öne çıkaran Oğuz, yoldaki her derinliği aynı anda gösterebilme yeteneğinden bahsetti. Orkun Oğuz, bu farkın otomotiv pazarında hızlı bir şekilde benimsendiğini ve OEM’in konsept geliştirme fazına katıldıklarını söyledi.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst