Web Analytics
Togg'a Honda Tecrübesi Transfer | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg'a Honda Tecrübesi Transfer

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35
TOGG'a Honda Tecrübesi Gelecek Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) üretim süreci devam ederken, yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz dönemde Türkiye’de uzun yıllar hizmet verdikten sonra fabrikasını kapatıp giden Honda çalışanları, artık TOGG için bilgi ve deneyimlerini aktaracak. Honda’da yıllarca çalışıp tecrübe kazanan fakat fabrikanın kapanmasıyla işsiz kalan nitelikli personel, TOGG çatısı altında toplanacak.

Yerli Otomobil TOGG'a Honda Tecrübesi Gelecek​

Honda Türkiye Fabrika Müdürü Murat Akdaş ve 63 kişilik ekibinin TOGG bünyesine geçip çalışmalarına hemen başladığı öğrenildi. Bu gelişmenin ardından Honda’dan ayrılan diğer nitelikli elemanların da TOGG fabrikası kurulumu tamamlandıktan sonra geçiş yapacağı belirtiliyor. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın "Honda'daki en önemli şeyi aldık" açıklamasıyla duyurduğu bu transfer otomotiv sektöründe büyük ses getirdi. Honda’nın kapatılan fabrikasının müdürü Murat Akdaş ve onun 63 kişiden oluşan deneyimli ekibi TOGG’a geçiş yaptı. Transferi tamamlanan bu ekip, şu anda TOGG’un prototip atölyesinde çalışmalara devam ediyor.

Üretim Sorumlusunda Yılların Tecrübesi


TOGG sosyal medya hesaplarından üretim ve montaj sürecini gösteren görüntülerin paylaşılması büyük heyecan yarattı. Bu videoda aracın montajını yaparken görüntülenen teknik personelin, Honda’dan transfer edilen nitelikli çalışanlar olduğu belirtildi. Tekniker ve operatörlerden oluşan bu ekip, Honda fabrikasındaki edindikleri tecrübeleri TOGG’a aktarmaya başladı. Böylelikle dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden Honda’nın deneyimi de TOGG’a geçmiş oldu. Tekniker ekipteki en önemli isim olan Murat Akda, TOGG bünyesinde işe gelir gelmez kritik görevlerde yer aldı. 1997 yılında Honda Türkiye’de çalışmaya başlayıp fabrika müdürlüğüne kadar yükselen Akdaş, TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev alacak.

TOGG Transferlerinin Arkası Gelecek

Kapatılan Honda fabrikasından geçen 63 kişilik ekip dışında daha fazla nitelikli personelin TOGG’a geçiş yapacağı belirtiliyor. “Türkiye'de otomotiv sektöründe üretilen bütün değerlerin TOGG bünyesinde yeni bir değere dönüştürülmesi” amacıyla faaliyetlerine başlayan TOGG, bu hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Üst