Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Togg vs Tesla

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
2,569
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
30
Puanları
0
Toog ülkemizde araç üretim alanında devrin niteliği elde etmiştir. Yüksek kalite standartlarıyla daha şimdiden tüm dikkatleri üzerinde toplamıştır. Bu nedenle tüketiciler Togg vs tesla arasında hangi modelin daha kaliteli ve yüksek performansa sahip olduğunu merak ediyor. Togg Türkiye genelinden yoğun ilgi almıştır. Yeni araç modeli daha şimdiden global anlamda beğeniye sunulmaya başlanmıştır. Tabi Tesla araç markasının da yüksek kaliteye sahip olduğu bilinmelidir. Elon Mask tarafından geliştirilen Tesla otomobil modelleri Togg gibi global anlamda satışa sunulmaya hazırlanıyor. Bu bakımdan her iki otomobil modeli arasında bazı farklılıkların olduğunu vurgulayabiliriz.

Motor Potansiyeli​

Her iki modern araç modelinin motor sistemi farklı tasarım ve özelliklere sahiptir. Bu nedenle Togg araç modeli T10X elektrik motoru toplamda 150 Kw oranında güç üretiyor. Fakat Tesla araç modeli toplamda L 3 farklı sistem üzerinden işlev sunuyor. Bu bağlamda Togg vs Tesla arasında Tesla Long Range ve Performance modeli çift motor sistemine sahiptir. Söz konusu araç modelleri bu bakımdan 350 Kw oranında güç üretebiliyor. Tesla standart arka motorlu modeli ise 190 Kw düzeyinde güç ürettiği görülebiliyor. Araç modellerinin ön teslimatının ise Mayıs ayı içerisinde yapılacağı üreticiler tarafından dile getirilmiştir.

Şarj Hızları​

Her iki yeni araç modelindeki en önemli farklılıklar arasında ise şark hızları yer alıyor. Bu bakımdan Togg vs Tesla araç modeli arasındaki şarj hızları farklı olduğu gözlerden kaçmamıştır. Buna göre Togg T10X araç modelinin özellikle yüksek kaliteli DC hızlı şarj cihazı üzerinden 180 kw , AC normal statüye sahip olan bir şarj cihazı üzerinden ise yaklaşık olarak 7,2 KW oranında şarj alabiliyor. Bu bağlamda TESLA Y araç modeli ise aynı zamanda Supercharger ismi üzerinden tanımlanan kendine özgü özel bir şarj cihazı üzerinden son derece seri bir şekilde şarj alabiliyor. Bu bakımdan söz konusu araç modelinde şarj alma potansiyeli 250 KW oranına dek ulaşabiliyor.

TOGG Ve Tesla Araç Modeli Nedir?​

Son yıllarda özellikle dünya genelinden daha az yakıt harcaması sebebiyle elektrikli otomobil modelleri üretimlerine ağırlık verilmiştir. Bu bağlamda ülkemizde de bu yönde önemli adımlar atılmıştır. Bu duruma bir örnek olarak TOGG araç modelini sunabiliriz. Söz konusu model direk olarak elektrik üzerinden güç üretebiliyor.

Tabi TOGG araç modelini rakip olarak TESLA araç modellerini gösterebiliriz. Elon Mask tarafından geliştirilen ve kısa sürede dünya piyasalarına sürülen TESLA farklı tasarım ve modelleriyle sektöründe sıradışı bir vasıf elde etmiştir. Bu bakımdan her iki araç modeli arasında pek çok farklılıklar bulunuyor. Togg daha dolgun bir görünüme sahipken Tesla araç modeli biraz daha ince bir tasarıma sahiptir. Bununla birlikte her iki modern araç modeli satış fiyatları arasında farklılıklar söz konusudur.

Araç Menzilleri​

Togg ve Tesla araç modeli arasında bir seçim yapmak istediğinizde mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı önemli püf noktaları söz konusudur. Bu ayrıntılar arasında her iki araç modelinin menzil oranlarıdır. Yüksek menzile ulaşabilen bir araç modeli diğer rakip araç modeline oranla biraz daha yüksek performansa sahip olduğunu bilmelisiniz. Bu bakımdan Togg T10X araç modelinde kısa ve uzun mesafe olmak üzere toplamda 2 farklı model söz konusudur. Söz konusu araç modellerinin sunabildiği en yüksek menzil oranları ise 300 ve 500 KM oranındadır. Tesla modelinde ise kısa ve uzun menzil oranları aracın sunduğu ağ türlerine göre farklılık gösteriyor. Örneğin Tesla Standart arka motor sistemine sahip olan modeli yaklaşık olarak 400 KM oranında menzil sunabiliyor. Long Range modelleri yaklaşık olarak 505 KM ve Performance modeli 480 KM oranında uzun bir menzil oranı sunabiliyor. Bu bakımdan km uzunlukları bakımından her ili araç modeli arasında tercihinizi yapabilirsiniz.

Tasarım Ve Genel Özellikler​

Herhangi araç modelleri karşılaştırdığınızda her iki araç modelinde tasarım ve tabiki genel özelliklerini mutlaka karşılaştırmanız gerekir. Bu bakımdan Togg vs Tesla modeli tasarımı ve genel özellikleri bakımdan birbirinden farklı iki araç türleridir. Yeni T10X modelinin özellikle kentiçi yüksek bir performans sunduğunun altını çizebiliriz.

Tesla Y modeli ise özellikle donanımları bakımdan kusursuz bir özelliğe sahiptir. Yeni araç modellerinin bu bağlamda yoğun bir şekilde ilgi aldığı fark ediliyor. Yeni Tesla Y modelinin geniş bilgi ve eğlence içeriğe sahip olduğu görülebiliyor. Araç iç alanlarının son derece kaliteli ve şık olması yüksek takdir kazandırıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mehmet TOGG Genel 0 32
Mehmet TOGG Genel 0 29
Mehmet TOGG Genel 0 18
Mehmet TOGG Genel 0 33
Mehmet TOGG Genel 0 30

Benzer konular

Son Konular

Üst