Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOGG Tamamen Yerli Üretim Mi?

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
TOGG (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu), Türkiye'nin ilk yerli otomobilini üretme hedefiyle yola çıkan bir girişimdir. Yerli otomobil projesi, Türkiye'nin otomotiv sektöründe yüksek katma değerli üretim yapmasını ve yüksek oranda ithalata bağımlılığı azaltmasını hedeflemektedir. Bu hedefle birlikte, TOGG tamamen yerli üretim mi olduğu sorusu ortaya çıkmaktadır.

TOGG'un Tamamen Yerli Üretim Olması

TOGG, Türkiye'nin otomotiv sektöründe yüksek katma değerli üretim yapması hedefi doğrultusunda, tamamen yerli üretim hedefiyle yola çıkmıştır. Yerli otomobilin üretimi için gerekli olan tüm parçaların ve bileşenlerin Türkiye'de üretileceği açıklanmıştır. Ayrıca, otomobilin tasarımı ve mühendisliği de Türkiye'de gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle, TOGG'un tamamen yerli bir otomobil olduğu söylenebilir.

TOGG'un Yerlilik Oranı

TOGG'un tamamen yerli
üretim mi olduğu sorusu yanıtlanırken, yerlilik oranı da önemli bir kriterdir. TOGG, üretiminde kullanılacak olan parçaların büyük bir kısmını Türkiye'de üretecektir. Bu sayede, otomobilin yerlilik oranı yüksek olacaktır. TOGG'un yerlilik oranı hedefi %60 olarak belirlenmiştir. Bu oran, otomobilin üretiminde kullanılan parçaların %60'ının Türkiye'de üretileceği anlamına gelmektedir. Ayrıca, TOGG'un yerlilik oranının zamanla artırılması hedeflenmektedir.

TOGG'un Yerlilik Oranını Etkileyen Faktörler

TOGG'un yerlilik oranını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Öncelikle, otomobilin üretiminde kullanılacak olan parçaların Türkiye'de üretilebilir olması gerekmektedir. Bu nedenle, Türkiye'deki parça üreticileriyle iş birliği yapılması gerekmektedir. Ayrıca, parça üreticilerinin kalite ve fiyat açısından rekabetçi olmaları da önemlidir.

Bunun yanı sıra, TOGG'un yerli otomobil projesinin başarısı, Türkiye'nin teknolojik altyapısının geliştirilmesine bağlıdır. Bu nedenle, Türkiye'de yüksek teknoloji üreten firmaların desteklenmesi gerekmektedir. Ayrıca, Türkiye'nin Ar-Ge altyapısının da güçlendirilmesi gerekmektedir.

Sonuç olarak, TOGG tamamen yerli üretim mi olduğu sorusu yanıtlanırken, otomobilin yerlilik oranı ve bunu etkileyen faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. TOGG, Türkiye'nin otomotiv sektöründeki yüksek katma değerli üretim hedefi doğrultusunda yola çıkmıştır ve bu hedefi gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Üretim aşamasında kullanılacak olan parçaların büyük bir kısmı Türkiye'de üretilecektir ve yerlilik oranı %60 olarak hedeflenmektedir.

TOGG'un yerlilik oranını artırmak için gerekli adımlar atılmaktadır. Özellikle, Türkiye'deki parça üreticileriyle iş birliği yapılarak, daha fazla parçanın Türkiye'de üretilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, TOGG'un Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapması ve Türkiye'deki teknoloji şirketleriyle iş birliği yapması da yerlilik oranının artırılmasına katkı sağlayacaktır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.