Web Analytics
TOGG Suv Özellikleri | TOGG Destek Forumu!

TOGG Suv Özellikleri

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
358
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
31
Son zamanların en çok konuşulan araçları arasında TOGG yer alabilir. Araç Türkiye’nin yerli otomobil markalarından biridir. Aracın suv modeli de bulunur. Suv modelin özellik bakımından son derece zengin olduğu bilinir. Modelin ismi son olarak T10X olarak açıklanmıştır. Suv modeli için iki farklı teknik özellikte araç tasarımı yer alır. Otomobillerden ilkinde 200 beygir gücüne sahip bir motor bulunur. Otomobil 0’dan 100’ e 7,6 saniyede ulaşır. Diğer aracın motor gücü ise 400 beygirdir. Bu araç da 100 km/s hıza 4,8 saniye gibi bir sürede ulaşmaktadır. Yerli otomobil olan TOGG suv özellikleri arasında en önemlisi elektrikli olmasıdır. Kullanıcılara farklı batarya seçenekler sunulacağı bilinenler arasındadır.

TOGG Suv Teknik Özellikleri​

Yerli üretim olan TOGG suv teknik özellikleri yönünden kullanıcıları memnun edebilir. Teknik özellikleri arasında 4 adet koltuk sayısı bulunur. Aracın aks mesafesi ise 2890 mm olarak bilinir. Motor gücü ise iki farklı araç için belirlenir. Motor gücü 160 kW olan bir tasarım yer alır. Tasarım ikincisi ise 320 kW motor gücüne sahiptir. Otomobilin 160 kW güce sahip olanı yaklaşık 314 km menzil gidebilir. Motor seçenekleri ise arkadan itiş ve dört çeker olarak bilinir. Aracın bagaj hacmi ise oldukça kullanışlıdır. Bagaj hacmi 5 koltuk olan için 441 lt olarak bilinir. Koltukların kullanımı dışı bırakılmasıyla hacim 1515 lt olabilir.

TOGG Suv Teknolojik Yapıları​

Son dönemlerden teknolojinin varlığı araçlara da entegre olmuştur. Türkiye’nin otomobili olan TOGG için de teknolojik aksamlar yer alır. Teknolojik yapılar TOGG suv özellikleri için de yer alır. TOGG otomobilin suv modeli içerisinde dijital gösterge ekranı bulunur. Teknolojik ekran yapıları da içeriğinde birden fazla özelliği barındırabilir. Teknolojik aksamlar arasında dokunmatik kontrol ekranı bulunur. Araç içi sosyal kamera ve wifi hot spot özelliği suv aracın teknolojik yapılarındandır. Aracın ses sistemi ise oldukça etkilidir.

Ses sistemi içeriğinde 6 adet hoparlör bulunur. Meridian premium ses sistemi sayesinde araçta keyifli müzikler de dinlenebilir. Günümüzde çoğu araçta yer alan kablosuz şarj özelliği de unutulmamıştır. Otomobili anahtarsız çalıştırmak da mümkündür.

TOGG Suv Güvenlik Ve Sürüş Asistanları​

TOGG suv araç kullanıcılarının yaşam kalitesini arttırmak için çok sayıda özellik sunar. Önemli özellikleri arasında güvenlik ve sürüş asistanları da yer alır. İnsanların güvenliğini sağlaması amacı ile araçta 7 tane hava yastığı bulunur. Hava yastığı insanların alabileceği etki alanlarına göre araç içerisine yerleştirilir. Güvenlik sebebiyle oluşturulan bir başka özellikte acil durum çağrısıdır.

Sürüş asistanlarına bakıldığında hız sabitleyici, yokuş kalkış deste sistemi görmek mümkündür. Gösterge panellerinde lastik basınç ikazı ve lastik tamir kiti de yer alır. Park etme işlemi de TOGG suv araç kullanacaklar için kolay hale gelebilir. Araçta geri görüş kamerası, çevre görüş kamerası bulunur. Otomatik park asistanı kullanılarak da işlem gerçekleştirilebilir.

TOGG Suv İç Donanım Özellikleri​

Otomobiller insanların bir yerden bir yere ulaşımı sağladığı gibi çok sayıda içerik de sunar. İçerikler arasında iç donanım ekipmanları da bulunabilir. Araçlarda iç donanım kişilerin keyifli bir sürüş deneyimi için önemlidir. İç donanım yönünden TOGG suv özellikleri oldukça zengindir. Otomobilde koyu gri renkte olan kumaş koltuklar kullanıcıyı karşılar. Siyah veya krem renkte suni deri koltuklar da tercihler arasındadır. Arka koltuklar belirli bir oranda katlanabilir. Koltuklar elektrik aksamı ile ayarlanabilir. Koltukları ısıtma işlemi de gerçekleştirilebilir. Otomatik klima ise çift bölgeli kullanıma sahiptir. Ambiyans aydınlatma sağlanabilir. Aydınlatma için 8 farklı renk seçeneği bulunabilir. Sistem ön ve arka kapılarda, üst konsol çevresinde yer alır.

TOGG Suv Dış Donanım Özellikleri​

Kullanıcıların otomobillerde ilk gördükleri yerler dış donanım ekipmanlarıdır. Dış donanım kullanım kolaylığı ve görüntü için önemlidir. TOGG suv araç için de etkili dış donanım özellikleri yer alır. Dış donanımda kullanılabilecek metalik renk seçenekleri bulunur. Tasarıma etki eden durumlar arasında ön led farları ve ön sis farları kullanılır. Panoramik cam tavan ise aracın görünümü üzerinde etkili bir yapıdır. Aracın yan aynaları ise elektrik ile çalışır ve katlanabilir. Arka camlar karartmak mümkündür. Ön camda ise çeşitli faktörlere karşı ısıtma bulunur.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mehmet TOGG Genel 0 168
Mehmet TOGG Fiyatları 0 519
B-SUV 0 307
Mehmet B-SUV 0 344
Mehmet C-SUV 0 343

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst