Web Analytics
Togg pil ömrü ne kadar? | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg pil ömrü ne kadar?

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35
Konumuzu bu gün sizlere Togg pil ömrü ne kadar? Batarya ömrü ne kadar? Togg batarya ne kadar dayanıklı? Bu soruları cevaplamış olacağız.

Batarya teknolojisi olarak hemen hemen tüm elektrikli araçlarda ortalama değer 8 yıl ile 190 Bin 200 Bin Km arasında batarya pil ömrü düşmeye başlamaktadır. Çoğu firma 8 yıl batarya garantisi vermektedir. Yani 8 yıldan sonra da yavaş yavaş güç tüketimi artmaktadır.

Batarya işlevini yılda %3-5 azaltarak ilerlemektedir. TOGG için de aynı şeyler geçerli olmaktadır. Elektrikli araçlara 8 yıl veya 190 bin km olarak garanti süresi verilmiştir. Buradan yola çıkarak şu cevaba ulaşabiliriz. Elektrikli araçların bataryaları da yavaş yavaş kalite düşmektedir. Hatta yapılan araştırmalara göre yılda %3-5 aralığında zayıflamaya başlamaktadır.

Bu da demek oluyor ki 8 yıl ile 20 yıl arasında batarya yavaştan güç kaybedecektir. Yani batarya ömrü 20 yıla kadar dayanmaktadır. Araç km bazında bakacak olursak da 1 Milyon km ye dayanan bataryalar da olduğu söylenmektedir. Bu km ve yıl Togg otomobili için de geçerlidir.

Sonuç: TOGG'un da diğer elektrikli araçlar gibi 1 milyon km veya 20 yıla kadar batarya ömrü bulunmaktadır.

Sorumuz; Sizce elektrikli araçların batarya ömrü yeterli midir?
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst