Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Togg Parçaları Nerede Üretiliyor?

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Puanları
0
Yaş
36

Togg Parçaları Nerede Üretiliyor?​


Togg parçalarının üretim yerleri, “yerli ve milli” olarak duyurulmuş olan yeni araç ile yakından ilgilenen sektör temsilcileri ve diğer vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılmaya devam ediliyor.

Son dönemlerde sıklık ile gündeme gelen yerli otomobil Togg, beraberinde birçok soruyu da ardında getiriyor. Yerli ve milli imkanlar ile üretilen ilk araç olarak duyuruları yapılan ve son dönemlerde elektrikli otomobil pazarının genişlemesi ile birlikte birçok araştırmaya konu olan Togg, parçalarının Türkiye’de mi yoksa başka bir yerde mi üretildiği konusunda dikkat çekiyor.

Togg’un parçalarının bir kısmının yurtdışında üretildiği ve bu kapsamda da şirketin kurulması ile birlikte yabancı firmalar ile ortaklık anlaşmalarının imzalandığı biliniyor. Şimdiye kadar yapılan resmi açıklamalara göre yerli aracın motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Myra, araç entegrasyonu için Alman mühendislik firması EDAG ve bataryasının da Çin- Türkiye ortaklığında kurulan Siro firması tarafından üretildiği bilgileri kaydedildi.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Üst