Web Analytics
Togg Otonom Sürüş Tarafı | TOGG Destek Forumu!

Öneri Togg Otonom Sürüş Tarafı

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
302
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
21
Kimse toggun otonom tarafından pek bahsetmıyor togg sizce ne kadar otonom? artık araclar ılerı teknolojide bu yonde gelısıyor bazı markaların artık kendı kendıne gidebılen aracları var togg un otonom tarafı nelerdir neleri otonom otonom olarak neler var ya da eksik yanları var ıse bu yonu gelıstırmelı bence.
 
Katılım
31 Mar 2023
Mesajlar
6
Aldığı Beğeni
3
Yaş
36
Konum
Bartın
full otonomluk yerel verileri işleyebilmek ile de ilgili biraz, togg araçlarının türkiye yollarını mümkün mertebe katetmesi, olası sayısız durum için veri toplaması, bu veriler ile yapay öğrenmenin gerçekleştirilip güncellemelerle kullanıcılara aktarılması v.s gerekiyor.
Daha da ötesi, sistem belli bir olgunluğa eriştikten sonra yerel mevzuatlar çerçevesinde bir takım sorumluluklar yüklenildikten taahütler verildikten sonra bu tam otonom yazılım paketi satışa çıkabilir.
Sistem her ne kadar tam otonom da olsa, kullanısının direksiyon başındaki hazırda bulunuşunu seyir esnasında çeşitli yoklamalar ile garanti etmesi, bunların ihlali halinde sistemi kalıcı devre dışı bırakmaya (evet para yansa bile) kadar giden yaptırımları uygulaması gerekiyor.
Tesla full self drive 11.3 beta sürümü 15.000 dolar karşılığında satın alınıyor ve üstte saydıklarımı uygulayarak çalışıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst