Web Analytics
TOGG Motor Özellikleri | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOGG Motor Özellikleri

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Moderator

Moderatör
Katılım
16 Şub 2023
Mesajlar
25
Aldığı Beğeni
4
Son günlerin popüler araç markaları arasında yer almasıyla ön plana çıkan TOGG marka araçlar ayrıcalıklı motor özellikleriyle ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Araçlar günümüzde Li-On pillerle beraber çalışmaktadır. Araçların günümüzde 2 menzil seçeneği bulunmaktadır. 500 ile 300 km menzil kapasitesi araçlarda bulunuyor. 200 beygir gücünde bulunan markanın araçları günümüzde 0 ile 100 km hıza yaklaşık olarak 7.6 saniye ulaşmaktadır.

400 beygirlik bir araçta ise bu süre 4.8 saniye olarak ölçülmektedir. Otomobiller 25 dakikalık dolum kapasitesiyle yaklaşık olarak %80 şarj dolumu oranına ulaşabilmektedir. Aracın üretim yılı 2022’dir. Tasarımcıları ise Pininfarina ve Murat Günak olarak ön plana çıkıyor. Fabrikası ise TOGG fabrikası Bursa/Gemlik olarak ön plana çıkmaktadır.

Araçların Teknik Özellikleri Nelerdir?


Orta sınıf segment grubuna sahip araçlar günümüzde C-segment araçlar olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır. Gövde tipi olarak serinin araçlarının Sedan, SUV model özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Ek olarak markanın araçları arkadan itiş özelliklere sahiptir ve dört tekerden çekiş özellikleriyle ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

Serinin araçlarının kapıları dört kapı sedan, beş kapı SUV olarak ön plana çıkmaktadır. Ek olarak benzerleri Volkswagen ID.4 ve Tesla Model Y araçlar olarak ön plana çıkmaktadır. Her motor araçlarda 150 kW -200 bhp güç kapasitesine sahiptir. Maksimum hız kapasitesi serinin araçlarının 200 km/saat olarak ön plana çıkmaktadır.

Yakıt Performansı Özellikleri


Serinin araçları elektrikli araç segmentine sahip olmasıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Lityum-iyon pil kapasitesine sahiptirler ve yakı sarfiyatı olarak 300 km ve 500 km menzil kapasitelerine sahip olmalarıyla ilgileri üzerine çekiyor. 0 ile 100 km hız kapasitesine iki motor 4.8 saniyede ulaşırken, 7.6 saniye bir motorda ulaşmaktadır. Aracın renk seçenekleri Anadolu, Pamukkale, Kapadokya, Kula, Oltu renk seçenekleriyle anılacaktır. Araçların panelinde 3 gösterge ekranı bulunuyor.

10 inç 25.4 cm olarak ön plana çıkmaktadır. Otomobilin ön ızgara bölmesinde lale motifi kullanılmıştır. 2030 yılına kadar aracın 5 farklı modelinin piyasaya sürülmesi planlanıyor. Araçlarda 7 standart 2 opsiyonel hava yastığı bulunmaktadır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Üst