Web Analytics
Togg İmar planları elektrikli otomobillere göre tasarlanacak | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg İmar planları elektrikli otomobillere göre tasarlanacak

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Yerli otomobilimizi elektrikli üretiyoruz. Bu yüzden elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyacımız var. İmar planlarını da artık bu araçlara göre tasarlayacağız." dedi.​

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üçüncü Türkiye 2023 Zirvesi'ne video mesaj yöntemi ile katıldı.
Önümüzdeki dönemde otonom araçların birbirleri ile iletişim halinde şehir hayatında yerini alacağını belirten Kurum, "Trafik yönetimi, otopark sistemlerini anlık araç bilgilerini merkezi bir yazılım sistem üzerinden yöneteceğiz. Yerli otomobilimizi elektrikli üretiyoruz. Bu yüzden elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyacımız var. İmar planlarını da artık bu araçlara göre tasarlayacağız." dedi.
Gençlere çağrıda bulunan Kurum, "Bakanlık olarak Z nesli için kuracağımız Ar-Ge merkezlerinde ve kuracağımız 300 Millet Bahçemizde fikir atölyelerinde, Çevre ve Şehir teknoloji kamplarımızda şehirlerimizin ihtiyacı olan teknolojileri gelin birlikte geliştirelim. Bu anlamda da şehirlerimize katkı sağlayalım" diye konuştu.
"81 il, 922 ilçemizi tamamını 2023, 2053 ve 2071'e hazırlıyoruz"
Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:
"81 il, 922 ilçemizin tamamını 2023, 2053 ve 2071'e hazırlıyoruz. Türkiye Mekansal Strateji planımızı tamamlıyoruz. Merkezinde insan olan kentsel dönüşümle afetlere hazır, kimlikli engelli dostu şehirleri inşa etmeye gayret ediyoruz. Yatay mimariye sadık kalarak dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için on binlerce yeni sosyal konut üretiyoruz. Millet bahçeleri ve ekolojik koridorlar ve yeşil alanlarımızın sayısını artırıyoruz. Doğal koruma alanı büyüklüğümüzü şu an yüzde 9 olan OECD verilerine göre yüzde 17'ye çıkarmak için tüm çabamızı sarf ediyoruz"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açılış konuşmasıyla başlayan zirveye, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de katılacak.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Moderator TOGG Genel 0 35
Moderator TOGG Genel 0 43
Moderator TOGG Genel 0 47
Moderator TOGG Genel 0 44
Moderator TOGG Genel 0 27

Benzer konular

Son Mesajlar

Üst