Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Togg İçin Yabancı yatırımcılara çağrı

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Puanları
0
Yaş
36
Yabancı yatırımcılara çağrı
Bakan Varank, "Asgari ücreti tam yüzde 30'luk artışla ara dönemde 5 bin 500 liraya çıkardık. Türkiye tarihine baktığınızda daha önce 'Türkiye'de fiyat artışı var, şu oldu, bu oldu' diyerek hiçbir zaman ara dönemde asgari ücrete bir zam gelmemiş. Bu manada biz emekçi kardeşlerimizin hakkını teslim edebildiğimiz için de Rabb'imize şükrediyoruz. Asgari ücrete yapılan yüzde 30 zam da hayırlı uğurlu olsun diyoruz." ifadelerini kullandı.
Dünyanın en büyük şirketlerinin Türkiye'de yatırım yapmak istediğine dikkati çeken Varank, sözlerini şöyle tamamladı:
"Türkiye'nin bu noktadaki avantajları ortadadır. Stratejik konumu, geniş iç ve bölgesel pazarları, nitelikli ve rekabetçi iş gücü, genç ve dinamik nüfusu 'Neden Türkiye'de yatırım yapılmalıdır?' sorusunun cevabı konumunda. Bu manada ben buradan yatırımcılarımıza bir kez daha seslenmek istiyorum. Pandemi ve savaş nedeniyle artık dünyadaki şartlar geri dönülemez bir şekilde değişmiş oldu. Pazara yakınlık bugün yatırımda en önemli kıstaslardan bir tanesi haline geldi. Türkiye, dünyanın yeni üretim merkezi olma yolunda büyük bir avantaja sahip. Gelin sizler de ülkemize yaptığınız yatırımlarla hem kendiniz kazanın hem de Türkiye'ye kazandırın."
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Üst