Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg Hakkında Son Güncel Bilgiler

Mert

Moderatör
Aldığı Beğeni
8

Togg Hakkında Son Güncel Bilgiler​

Togg otomobil üretim aşamaları sorunsuz devam ediyor. Teknoloji Merkezinde (Togg fabrika) robotlar iş başında. Yakında tüm üretim hatlarında Togg akıllı cihazı (Togg otomobil) dolaşmaya başlar. Togg öncelikli olarak C-SUV segmentinde, 3 farklı donanım paketi ve 2 farklı motor seçeneği ile sunulacak:

1)
52,4kWs batarya paketi
310km menzil
155kW eMotor
%10 ÖTV
2)
88,5kWs
510km menzil
320kW eMotor (420bg)
AWD
%60 ÖTV (Tabi ÖTV’lerde veya matrahlarda bir değişiklik olmazsa…)

Trugo 180 ve 300kW’lık şarj ünitelerinin, 81 ildeki kurulumları devam ediyor. Togg şarj markası Trugo, Türkiye genelinde 600 farklı konumda ve 1000 istasyona sahip olacak. Her Trugo ünitesi üzerinde 2 soket yer alacak. 180 ve 300kW’lık ünitelerde:
* tek motorlu Togg DC şarj hızı 90kW,
* çift motorlu Togg DC şarj hızı 150kW olacak.
* 22kW AC on-board, Batarya paketi 400V.

22kW AC şarj gücü, günümüzdeki pek çok elektrikli otomobilin 2 katı olarak görünüyor. Tabi bu gücün konutlardaki karşılığı 7,4 veya 11kW olarak görülebilir. Şehir içindeki 22kW AC ünitelerde büyük avantaja sahip olacak.

Sürücü #Togg ana ekranında ‘Yolculuk Planlaması’ yapılabilecek. Gitmek istediğiniz konum bilgisini girdiğinizde, alternatifli rota önerisi yapacak. Daha önemlisi, rota üzerindeki #Trugo şarj noktalarını tavsiye ederek, yolda kalma riskini önleyecek. Bu teknolojinin telefonun uygulamasını (ABRP) uzun süredir kullanıyoruz. Şimdi otomobil içerisine entegre edilmiş olması güzel. Aynı teknolojiyi Tesla uzun süredir otomobillerinde kullanıyordu.

Togg için fiyat / maliyet belirlemesi devam ediyor. Muhtemelen 2023 başında orta ve uzun menzil Togg fiyatları belli olur. Çünkü ön siparişler Mart 2023 itibariyle alınmaya başlanacak ve 2023 yılı sonuna kadar 20bin adetlik üretim planlanıyor. Kamu için ayrılan kota 2000 adet. Yerlilik oranının artması ve maliyetlerin düşmesi ile birlikte (Siro’dan gelecek yerli batarya paketi ile) kamuya ayrılan kota da artırılmış olacak. Ayrıca uygun fiyatlı alınabilir Togg modeli de, B-SUV 2027’de üretime girmiş olacak.

2030 yılına kadar ki üretim kapasitesi olan 175bin adetlik rakama ulaşıldığında, 3 dakikada 1 otomobilin fabrikadan çıktığı anlamına geliyor. Bu üretim süreci yakalanabilir mi, göreceğiz. 8 yıl batarya ve 3 yıl otomobil garantisi ile Togg modelleri, muhtemelen muadil rakip markaların verdiği garanti kapsamını aynen uygulayacak. Satış sonrası servis hizmeti için yaygın servis ağına sahip çeşitli özel markalar ile görüşmeler yapılıyor. Servis hizmeti için Türkiye çapında belirlenecek 20 ana merkez yeterli olabilir.
Araç bulunabilirliğini artırabilmek için de ayrıca, kiralama firmaları ile işbirliği yapılacak.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler