Web Analytics
Togg Hakkında Merak Edilenler Nelerdir? | TOGG Destek Forumu!

Togg Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

 • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Togg Hakkında Merak Edilenler​

 • 2020 yılında yollarda olacağı söylenen togg yerli otomobolimiz avantajları ile bizlere harika bir performans sunuyor.Menzili 500 kilometre olan togg gayet iyi şekilde şarj oluyor ve bu onu diğer elektrikli otomobillerin önünde olmasını sağlıyor. Görünüşü bir jipi andıran togg harika bir tasarıma sahip. Ayrıca yerli otomobilimizin 2 farklı pil seçeneği mevcut. Sadece bunlar da değil. Dediğim gibi hızlı şarj oluyor bu hız 30dk. Harika bir değer. Sizce de öyle mi? 30dk dolup 500 kilometre gidiyor. Gayet iyi bir rakam. Yerli otomobilin bataryasını doldurmak sadece 60tl. Lakin benzilli bir aracı 500km boyunca sürmek için 350tl gibi bir para harcamamız gerekiyor. Aradaki farkı görebiliyormusunuz? Yerli otomobilimiz yeni teknolojiye tam uyumlu. Ve elektrikli araçları dünyada temsil edebilecek özelliklere sahip.
  Togg'un CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobilimiz için yürüyen bilgisayar ibaresini kullanıyor. Çalıştırılmasında bile çeşitli görseller ekranda sizi karşılıyor.
  Bakım maliyeti oldukça düşük bir araç.
  Otomobilin kesin olarak ne kadar fiyat ile sunulacağı bilinmesede 150.000 olacağı konusunda bilgiler var.
  Togg'un açılımını merak ettiyseniz açılımı (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu)'dur. Togg üretiminde ortak olan çeşitli gruplar ise;

  Anadolu Grubu,
  BMC,
  Kıraça Holding,
  Turkcell Grubu
  Zorlu Holding
  Şeklindedir.

  Yerli otomobilimizin 2020 yılında Marka lansmanı yapıldı. 2021 yılında ise Fabrika açılışı yapılacak. 2022 yılında ise yollarda göreceğimizi umuyoruz.
  Ayrıca yerli otomobilin 5 farklı modeli olacağı da elde edilen bilgilerden bir tanesi.
  Bu modeller;

  C-Suv
  C- Sedan
  C-Hatchback
  B-Suv
  C-Mpw
  Tabi bu modellerin hemen oluşmasını beklemeyin. Modellerin beşininde yapımı üretim başladığında 15 yıl kadar bir süreçte tamamlanacağı söylendi.
  Yerli otomobilin ismini herkes togg diye biliyor. Fakat bu henüz kesin değil. Yapılan açıklamaya göre yeni bir isim türetebilecekleri söyleniyor. Ama büyük bir ihtimal şirket adı togg olduğundan dolayı aracın adı da togg olacağı düşünülüyor.

  Togg hakkında yanlış anlaşılan bir bilgiden bahis edelim şimdi. Herkes Togg'un tasarımının italya tarafından daha önceden yapıldığı düşünülüyor. Bir bakıma doğru. Biraz benzerlik var ama Togg'un CEO'su bu konuda yaptığı açıklamada Togg'un tasarımı şirketimiz tarafından belirlenmişti, biraz benzerlik gösteriyor ama üzerindeki çizikler ve dahası bizlere farklı mesajlar sunuyor şeklinde bir açıklama yapmış bulundu.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst