Web Analytics
Togg.Com Alan Adı Davası Sonuçlandı.. | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg.Com Alan Adı Davası Sonuçlandı..

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35
Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu kısaltması olan TOGG, togg.com alan adı davasını kaybetti. Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu internet sitesinin alan adı için yani togg.com için açtığı davayı kaybetti. Daha önce bir Amerikan şirketine kayıtlı olduğu ve en az 5 yıl önce alan adını kaydettiren şirket davayı kazanarak, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubunun alan adını alabilecek.

Malesef TOGG, “togg.com” alan adı davasını kaybetti​

Yerli otomobil TOGG üretiminin hazırlıklarına tam gaz devam ederken bir engele takıldı. Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu; Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne açtığı togg.com alan adının davasını kaybetti. Davanın içeriği yerli otomobilin internet sayfasının alan adı üzerine fakat bu alan adı hali hazırda başka birine ait görünüyor. Bununla birlikte alan adının sahibi bu alan adını satmak istemediğini bildirdi. Bu gelişme ile yerli otomobilin internet sitesinin alan adı yüksek ihtimalle değişecek. Henüz hangi alan adı belirlendi bilinmese de şu an geçici süreyle bir alan araştırması yapılıyor. Alan adı The Office of George Gloud isimli bir şirkete ait görünüyor. Şirketi bu alan adının kendilerinin oldukça güzel bir şekilde yansıttığı için alan adından vazgeçmek istemiyor.

Halihazırda Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun itiraz hakkı buluyor ama herhangi bir itiraz ile birlikte olumlu bir sonuç çıkması zor görünüyor. Çünkü alan adlarını koruyan Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü bu tip durumlarda vatandaşların hakkını korumaya önem veriyor. Alan adı sahibi satmazsa togg.com alan adını almak mümkün görünmüyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında açılan davayı inceleyen Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü , Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu’nun alan adını “haksız bir şekilde ele geçirmeye çalıştığını” ifade etti. Ayrıca davanın kötü bir niyetle açıldığını savundu. Son olarak herhangi bir itirazın yapılıp yapılmadığı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. Fakat oldukça önemli olan alan adının iyi sonuçlarla neticelenmesini umuyoruz. Firma bu arada togg.com içerisinde değil de şu an togg. com. tr sitesinde faaliyet gösteriyor. İlerleyen süreçte Global olmak için kaybettiği alan adını satın alabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst