Web Analytics
Togg Ceo'su Gürcan Karataş Soruları Cevapladı | Türkiye'nin TOGG Forumu!

Togg Ceo'su Gürcan Karataş Soruları Cevapladı

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) bugün gerçekleştirdiği geniş katılımlı basın toplantısında, Berkan Bayram’ın soruları CEO Gürcan Karataş tarafından cevaplandı. TOGG Gemlik fabrikasında gerçekleşen toplantıya yoğun katılım gerçekleşti.

TOGG Gemlik son durum
Berkan Bayram, yoğun katılım sebebiyle TOGG’a sadece 2 soru yöneltmiştir, Soruları;

  • Batarya işbirliğinde NMC tabanlı olması ve Farasis bağımlılığı dezavantaj mıdır, 2nci veya 3ncü firmalar ile çalışma ihtimaliniz var mıdır?
  • Ülkemizde yerli üretim Şarj istasyonu mevcut olduğu halde, Avrupa’lı Şarj markası ile anlaştığınız bilgisi geldi. Doğru mudur, Doğru değilse Şarj istasyonu tarafında çözüm modeliniz nedir?
TOGG CEO Gürcan Karakaş tarafından verilen cevaplar ;

1 – Gürcan Karakaş ” 2023 yılı ilk çeyrek olarak TOGG çıkış tarihi verdi. Artık bir SIRo markası var. Biz o teknolojiyi alıp geliştirip çözümü bulacağız. 2030’a kadar kapasiteler dolu, diğer firmalar bu yüzden 2- 3 firma ile çalışıyorlar. Mevcut Gemlik arazisi üzerinde modül ve paket üretim tesisi mevcut. Belirlenen arazi üzerinde gerek #togg gerekse diğer markalara cevap verebilecek bir saha çalışması yapılacaktır. TOGG’un %50 ortağı olduğu SIRo markası ile aynı zamanda finansmanı sağladığı ve Farasis ile birlikte yürüyebilecegimizi, bu yatırımın togg bütçesi harici yapılan ekstra bir bütçelendirme olduğunu söyleyebilirim” dedi.

2 – Şarj istasyonu konusunda biz bir ürüne bağımlı kalmayacağız, hedefimiz tüm kullanıcılara ortak hizmeti sunabilmektir. Amaç bir ürün, cihaz değil kullanıcı deneyimidir. Henüz markalar ile bir çalışma değil kendi TOGG Şarj istasyonları A.Ş. firmamızı kurmuş bulunuyoruz ” dedi.

  • Genel olarak;

Gürcan Karakaş otomobilin artık bir yaşam alanına dönüştüğünü ve yeni bir tanım olarak TOGG’u kurguladıklarını belirtti. Appstore’larda olduğu gibi kendi iş alanını ve uygulamalarını ortaya koyacak.

Bizim 10 yıllık üretim planımız, realist olarak – temkinli planlama ile 1 Milyon adet üretmeyi planlıyoruz. Önce SUV, ardından Sedan ve sonrası Hatchback modeller ile ilerleyeceğiz. Hızlı bir şekilde 100 bin adetlik üretim hacmine ulaşacağız. Henüz erken sipariş veya ön ödemeli planlama bulunmuyor.

Bursa Gemlik’te olmaktan çok memnunuz. Lojistik ve istihdam açısından en avantajlı bölgedeki. Bu anlamda bu bölgeden çok memnunuz. İşçi alımlarına önce teknisyen alınlarından başladık. 200 kişilik bir alımla birlikte hızla alımlara devam edeceğiz. Şu an 2000 kişiye yakın kişi çalışıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst