Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg Ceo'su Gürcan Karataş Soruları Cevapladı

Mert

Moderatör
Aldığı Beğeni
8
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) bugün gerçekleştirdiği geniş katılımlı basın toplantısında, Berkan Bayram’ın soruları CEO Gürcan Karataş tarafından cevaplandı. TOGG Gemlik fabrikasında gerçekleşen toplantıya yoğun katılım gerçekleşti.

TOGG Gemlik son durum
Berkan Bayram, yoğun katılım sebebiyle TOGG’a sadece 2 soru yöneltmiştir, Soruları;

• Batarya işbirliğinde NMC tabanlı olması ve Farasis bağımlılığı dezavantaj mıdır, 2nci veya 3ncü firmalar ile çalışma ihtimaliniz var mıdır?
  • Ülkemizde yerli üretim Şarj istasyonu mevcut olduğu halde, Avrupa’lı Şarj markası ile anlaştığınız bilgisi geldi. Doğru mudur, Doğru değilse Şarj istasyonu tarafında çözüm modeliniz nedir?
TOGG CEO Gürcan Karakaş tarafından verilen cevaplar ;

1 – Gürcan Karakaş ” 2023 yılı ilk çeyrek olarak TOGG çıkış tarihi verdi. Artık bir SIRo markası var. Biz o teknolojiyi alıp geliştirip çözümü bulacağız. 2030’a kadar kapasiteler dolu, diğer firmalar bu yüzden 2- 3 firma ile çalışıyorlar. Mevcut Gemlik arazisi üzerinde modül ve paket üretim tesisi mevcut. Belirlenen arazi üzerinde gerek #togg gerekse diğer markalara cevap verebilecek bir saha çalışması yapılacaktır. TOGG’un %50 ortağı olduğu SIRo markası ile aynı zamanda finansmanı sağladığı ve Farasis ile birlikte yürüyebilecegimizi, bu yatırımın togg bütçesi harici yapılan ekstra bir bütçelendirme olduğunu söyleyebilirim” dedi.

2 – Şarj istasyonu konusunda biz bir ürüne bağımlı kalmayacağız, hedefimiz tüm kullanıcılara ortak hizmeti sunabilmektir. Amaç bir ürün, cihaz değil kullanıcı deneyimidir. Henüz markalar ile bir çalışma değil kendi TOGG Şarj istasyonları A.Ş. firmamızı kurmuş bulunuyoruz ” dedi.

• Genel olarak;

Gürcan Karakaş otomobilin artık bir yaşam alanına dönüştüğünü ve yeni bir tanım olarak TOGG’u kurguladıklarını belirtti. Appstore’larda olduğu gibi kendi iş alanını ve uygulamalarını ortaya koyacak.

Bizim 10 yıllık üretim planımız, realist olarak – temkinli planlama ile 1 Milyon adet üretmeyi planlıyoruz. Önce SUV, ardından Sedan ve sonrası Hatchback modeller ile ilerleyeceğiz. Hızlı bir şekilde 100 bin adetlik üretim hacmine ulaşacağız. Henüz erken sipariş veya ön ödemeli planlama bulunmuyor.

Bursa Gemlik’te olmaktan çok memnunuz. Lojistik ve istihdam açısından en avantajlı bölgedeki. Bu anlamda bu bölgeden çok memnunuz. İşçi alımlarına önce teknisyen alınlarından başladık. 200 kişilik bir alımla birlikte hızla alımlara devam edeceğiz. Şu an 2000 kişiye yakın kişi çalışıyor.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.